28 Şubat sürecine tepkiler - Son Dakika

28 Şubat sürecine tepkiler

28.02.2022 13:36

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 28 Şubat darbesinin 25. yılı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 28 Şubat darbesinin 25. yılı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Özmen, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat sürecinde siyasi görüş ve inancından dolayı insanların çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel haklarının ellerinden alındığını belirtti.

"Postmodern" darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreciyle insanların, ötekileştirildiğini ve insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakıldığına dikkati çeken Özmen, şöyle devam etti:

"Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda psikolojik baskılara maruz bırakılan kızlarımızın çoğu üniversitelerdeki, liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmiştir. Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir."

15 Temmuz hain darbe girişiminin de aynı kaynaktan beslenen sistemin, dışa yansıyan bir sureti olduğunu belirten Özmen, "Devletimizin 28 Şubat'ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri, kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır. Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek. 28 Şubat için 'bin yıl sürecek' diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi ancak biz 28 Şubat'ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve milli iradeye her zaman sahip çıkacağız." diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti MKYK Üyesi Seda Sarıbaş da katıldı.

YORUMLAR
500
Otomobil motosiklete çarptı: 1 yaralı Otomobil motosiklete çarptı: 1 yaralı Sigarayı bırakıp koşu sporuyla ilgilenen Özgür Sancak, Türkiye'nin ender ultra trail maratoncularından oldu Sigarayı bırakıp koşu sporuyla ilgilenen Özgür Sancak, Türkiye'nin ender ultra trail maratoncularından oldu Denizlili Esnaf: Şuradaki Esnafın Yüzde 40'ı Seneye Dükkan Açamaz Denizlili Esnaf: Şuradaki Esnafın Yüzde 40'ı Seneye Dükkan Açamaz
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 28 Şubat sürecine tepkiler - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement