AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Binası Hizmete Girdi - Son Dakika

AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Binası Hizmete Girdi

18.02.2012 17:10
AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Binası Hizmete Girdi, System.String[]

Diyarbakır'da, daha önce defalarca taşlı ve molotoflu saldırılara uğrayan AK Parti Bağlar ilçe binası, tadilatın sona ermesiyle yeniden hizmete girdi.

Diyarbakır'da, daha önce defalarca taşlı ve molotoflu saldırılara uğrayan AK Parti Bağlar ilçe binası, tadilatın sona ermesiyle yeniden hizmete girdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan ve ilçe başkanlarının katıldığı törenle, AK Parti Bağlar ilçe binasının açılışı gerçekleşti. Modern bir görünüme kavuşan ilçe başkanlığı vatandaşlara daha hızlı hizmet verilmesi için ayrı ayrı odalar şeklinde tasarlandı.

Kutbettin Arzu, AK Parti Bağlar ilçe binasının açılışı amacıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de demokrasi ve kardeşliğin gelişmesinde çok büyük emeği olduğunu söyledi. Erdoğan'ın, Türkiye'de demokrasi ile ilgili yaptığı çalışmalarda, Diyarbakır'ın da büyük katkısı bulunduğuna dikkat çeken Arzu, Türkiye'nin yeni bir sivil anayasa yapma çalışmaları içerisinde bulunduğunu dile getirdi.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve Türkiye'deki değişik sivil toplum örgütleri temsilcilerinin, yarın Diyarbakır'a geleceğini ifade eden Arzu, Diyarbakır'daki sivil platformlarla yeni anayasanın şekillenmesi konusunda bir çalışma yapılacağını kaydetti. Arzu, "Diyarbakır'daki demokrasi, barış ve kardeşlik bilincinin yeni anayasa çalışmalarına çok büyük katkıları olacaktır. Sivil anayasanın şekillenmesi konusunda Diyarbakır'da yapılacak çalışmalara destek sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Avukat Halit Advan da buradaki hizmetin sonuç itibariyle geleceğe imza atma anlamına geldiğini anlattı. Bağlar'ın önemli bir ilçe olduğuna dikkat çeken Advan, "En büyük ilçemiz, hem nüfus bakımından hem sosyal hayat bakımından gittikçe önem arz ediyor. Eskiden Bağlar denildiğinde, bağ evleri yığma binalar hatırlanırdı. Fakat şimdi Allah'a şükür zümrüt kent gibi Hamravat gibi devasa güzel sitelerin olduğu büyük alışveriş merkezlerinin bulunduğu bir yer haline geldi." diye konuştu.

AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal ise bir yeri güzelleştiren coğrafi konumun dağlarının ve taşlarının olmadığını ifade etti.

AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Binası Hizmete Girdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Binası Hizmete Girdi - Son Dakika


Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı