AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Hıdırellez'i kutladı - Son Dakika

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Hıdırellez'i kutladı

04.05.2021 16:35
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Hıdırellez'i kutladı, System.String[]

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Hıdırellez dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Hıdırellez dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

İba mesajında, Kovid-19 salgınının devam etmesi ve tam kapanma süreci nedeniyle Hıdırellez'in bu yıl da evlerde kutlanacağını belirtti.

Türk dünyasında olduğu gibi ülkede de sevinç ve coşkuyla kutlanan Hıdırellez'in, Hızır ile İlyas Peygamber'in yeryüzünde buluştukları, baharın gelişini müjdeleyen gün olarak kabul edildiğini ifade eden İba, şunları kaydetti:

"Edirne'de her yıl 5- 6 Mayıs'ta gerçekleştirilen Kakava Şenlikleri'nin ateşi, koronavirüs tedbirleri nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu sene de sembolik olarak yakılacak. Hıdırellez Bayramı, soğuk kış günlerinden sonra baharın gelmesinin ve doğanın yeniden canlanmasının müjdesidir. Dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin farklı kültürlerin bir arada kutladığı, hoşgörü ve yardımlaşma anlayışı üzerine kurulu olan Hıdırellez, bu yıl salgın ve tam kapanma süreci nedeniyle evlerde buruk şekilde kutlanacak. Ülkemizin her yerinde coşkuyla kutlanan Hıdırellez Bayramı'nın, sağlık, mutluluk, huzur, barış ve bereket getirmesini diliyor, tüm vatandaşlarımızın Hıdırellez Bayramı'nı kutluyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Hıdırellez'i kutladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD Başkanı Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü ABD Başkanı Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü İzmir'de seyirci krizi büyüyor! Göztepe'de yönetim maça gitmeme kararı aldı İzmir'de seyirci krizi büyüyor! Göztepe'de yönetim maça gitmeme kararı aldı Galatasaray, Yeni Malatyaspor karşısında ilk yarıyı 1-0 yenik kapadı! Canlı anlatım Galatasaray, Yeni Malatyaspor karşısında ilk yarıyı 1-0 yenik kapadı! Canlı anlatım Fenerbahçe, Kayseri'de ilk yarıyı 1-0 geride kapadı! Canlı anlatım Fenerbahçe, Kayseri'de ilk yarıyı 1-0 geride kapadı! Canlı anlatım Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek
Advertisement