AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, 'Dünya Gazeteciler Günü'nü Kutladı - Son Dakika

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, 'Dünya Gazeteciler Günü'nü Kutladı

21.10.2015 15:44
AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, 'Dünya Gazeteciler Günü'nü Kutladı, System.String[]

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval Gazetesi'nin Agah Efendi ve İbrahim Şinasi tarafından ilk özel fikir gazetesi olarak çıkarıldığını belirten Örkçü, 21 Ekimin 'Gazeteciler Basın Bayramı' olarak kutlandığını kaydetti.

Örkçü, yayınladığı açıklamada, "Gazeteciler bayramının tarihçesi 21 Ekim 1860 tarihine dayanıyor. O tarihte, Agah Efendi ve İbrahim Şinasi'nin yardımlarıyla çıkan, ilk özel fikir gazetesi olan Tercüman-ı Ahval'in yayın hayatına başladığı günden beri gazeteciler bayramı olarak kutlanıyor. Her konuda toplumları doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesinde başrol oynayan, düşünce ve fikirlerini sağlam ve güçlü delillerle ortaya koymaya çalışan ve herkesin onların bir kalemine baktığı fedakarlıklarla dolu bir meslektir gazetecilik"dedi.

Görevlerini en iyi şekilde yapma arzusuyla dolu olan gazetecilerin toplumu aydınlatma hevesiyle hiçbir zorluktan kaçınmadıklarını ifade eden Örkçü,"Gazetecilerin bu yönü aslında biz siyasetçilere de cesaret veriyor. Bizlerde toplumu aydınlatma konusunda doğru olan şeyi söylemekle yükümlüyüz. Yoksa toplumun bizden uzaklaşması kaçınılmaz olur."şeklinde konuştu.

AK Parti döneminde gazetecilere büyük önem verildiğinin altını çizen Örkçü, "Sorunların yerinde ve hızlı bir şekilde çözümünü sağlamak amacıyla dönemimizde yerel gazeteler desteklenmiş, gazetecilere de yıpranmadan çeşitli özlük haklarına kadar, gri pasaport alma imkanı dahi verilmiştir. Zaman mefhumu gözetmeden fedakarca çalışan, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan kamuyu, yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören, bir şehrin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif olarak görev alıp emek harcayan tüm kıymetli basın mensuplarının 21 Ekim Gazeteciler Bayramını kutluyor, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diliyorum" - BALIKESİR

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, 'Dünya Gazeteciler Günü'nü Kutladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, 'Dünya Gazeteciler Günü'nü Kutladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Ülker Stadı'ndaki müzeyi İstanbul Anadolu Lisesi'nin olduğu binaya taşıyacak 2000 yılına ait fotoğraf her şeyi ortaya çıkardı! Rıza Bey Apartmanı ile ilgili dehşete düşüren detay Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu'nun koronavirüse yakalandığı iddia edildi Kanserden hayatını kaybeden Dilay Kemer'in hastalığa yakalanma hikayesi ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi 4 çocuğuyla enkaz altında kalan eşi Seher Perinçek'in sesini duyan adamın sevinci kameralara yansıdı AK Parti Batman Gençlik Kolları Başkanı Tolga Genç'in ağabeyi, satırlı saldırı sonucu hayatını kaybetti