AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can Açıklaması

26.11.2012 17:48
AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can Açıklaması, System.String[]

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, Yeni Büyükşehir Yasası ile köylerdeki vatandaşların Büyükşehir Belediye seçimlerinde de oy kullanabileceğini söyledi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, Yeni Büyükşehir Yasası ile köylerdeki vatandaşların Büyükşehir Belediye seçimlerinde de oy kullanabileceğini söyledi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı'nca düzenlenen Halk Günü Toplantıları'nın bu haftaki konuğu Eskişehir Milletvekili Ülker Can oldu. Can, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Haftanın gündeminin Yeni Büyükşehir Yasası olduğunu belirten Can, yasayı demokrasi olarak nitelendirdi. Muhalefet partilerinin yasa hakkındaki yorumlarını yanlış olduğunu savunan Can, "Köylerdeki vatandaşlarımız önceden muhtarlık için oy kullanıyorlardı. Ancak artık Büyükşehir Belediyesi içinde oy kullanabilecekler. Muhalefet partileri demokrasi istediklerini söylüyorlar idi. Bizde bu yasayı hazırladık ve sunduk yani eşitliği ortaya koyduk. Ancak yasa bu düzeye gelince karşı koydular. Demokrasi isteyen siz değil miydiniz? İşte gerçek demokrasi budur" diye konuştu.

Can Yüksek Hızlı Tren söylentilerine de, "Hızlı tren hizmeti dünyada sadece 8 yerde mevcut. Bu hizmeti yapmanın kolay olmadığı malumdur ve kıymetinin bilinilmesi gereken bir hizmettir. Şehir içi tramvay uzatma projesi bile çok uzun süredir bitirilemezken, biz daha önemli olan hızlı tren hizmetini daha çabuk yapmaktayız" diyerek cevap verdi.

Bir gazetecinin yeni stadyum hakkında çıkan söylemler hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine Milletvekili Can, "Stadyum projesi çok kapsamlı bir projedir ve her hareket düşünülerek yapılmaktadır. Ortalıkta birçok dedikodu dolaşıyordu ve itiraz süresi başladı. Aradan geçen bu uzun süre içerisinde hiç itiraz gelmedi. Yani dedikodu olarak nitelendirdiğim şeyler gerçekten dedikodu durumunda kaldı. Eğer gerçekten bir sorun olsa idi mutlaka itiraz edilirdi" dedi.

Can, konuşmaların ardında Eskişehir'e yapılacak olan Stadyum, Yunus Emre ve Kampüs Hastanelerinin projelerini basın ile paylaştı. - ESKİŞEHİR

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can Açıklaması
AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can Açıklaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir'le karşılaşacak Leipzig'de Amadou Haidara koronavirüse yakalandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı