Son Dakika Haberleri: AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan Açıklaması

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan Açıklaması

8 yıl önce

TBMM Elektronik Ticaret Komisyonu Başkanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kamuoyunda e-ticaret olarak bilinen elektronik ticaretle ilgili alıcı ve satıcılara yasal düzenlemeler getirmek ve elektronik yollarla yapılan...

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan Açıklaması, System.String[]

TBMM Elektronik Ticaret Komisyonu Başkanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kamuoyunda e-ticaret olarak bilinen elektronik ticaretle ilgili alıcı ve satıcılara yasal düzenlemeler getirmek ve elektronik yollarla yapılan dolandırıcılıkların önüne geçmek için hazırlanacak yasanın tüketicileri bir çok yönden koruma altına alacağını belirtti.


Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, e-ticaret ile yıllık 20-25 milyar lira işlem gerçekleştirildiğini ve yasal boşluklar nedeniyle bir çok tüketicinin mağdur edildiğine dikkat çekti.


Erdoğan, "Elektronik ticaretin yasal güvence altına alınması, satıcı ve tüketicilerin haklarının korunması, sektördeki art niyetli kişi ve şirketlerin yasal yaptırımlarla faaliyetlerine son verilmesi amacıyla komisyon kuruldu. Komisyon üyesi arkadaşlarımızla çalışmalarımıza başladık. Konunun muhatabı bütün kesimlerin görüşlerini alacağız" dedi.


Komisyonda AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ve MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan'ın da görev aldığı belirtildi.


- GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:59 Kaynak: AAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım Manisa, Alman otomotiv devi Volkswagen'i bekliyor