AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan Filistinli direnişçi gençlere destek mesajı Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan Filistinli direnişçi gençlere destek mesajı Açıklaması

17.05.2021 11:23
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan Filistinli direnişçi gençlere destek mesajı Açıklaması, System.String[]

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, İsrail'e karşı direniş ruhunun en ön safında "kutsal bir mücadele" veren Filistinli gençlerin yanında olduklarını bildirdi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, İsrail'e karşı direniş ruhunun en ön safında "kutsal bir mücadele" veren Filistinli gençlerin yanında olduklarını bildirdi.

AK Parti'den yapılan açıklamaya göre İnan, Filistin Gençlik Konseyi Başkanı Mazen Malouh, Filistin Alrajaa Gençlik Akademisi Başkanı Ahmed Jaber, Filistin Burj Al Luqluq Gençlik Derneği Başkanı Mountasir Edikeidi ile görüştü.

İnan, yaptığı görüşmelerde, İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı ramazan ayında saygısız ve pervasızca işgal etmesinin asla kabul edilemez olduğunu dile getirerek ölümcül silahlarla yapılan saldırılarda şehit olanlar için taziyelerini iletti.

İşgalci güçlere karşı direnişin en ön saflarında yer alan Filistinli gençlerin temsilcileri ile bir araya gelmenin, dayanışma ruhunun güçlenmesine katkı sağlayacağını belirten İnan, "Filistinli gençler dün olduğu gibi bugün de katil İsrail'e karşı direniş ruhunun en ön safında yer alıyorlar. Bu kutsal mücadelelerinde Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Filistinli kardeşlerimiz hak davalarını sürdürürken, haklarını ararken, Türkiye olarak, AK Gençlik olarak biz de kendilerinin en büyük destekçisiyiz." ifadelerini kullandı.

"Filistin halkının yanında olmak ahlaki bir yükümlülük"

Yaşananlar karşısında dünya devletlerinin sessizliğini eleştiren İnan, onurlu direnişinde Filistin halkının yanında olmanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde dünyanın adaletsizliğine ve zulmüne karşı duruşun kendilerine yüklediği "kutsal bir sorumluluk" ve "ahlaki bir yükümlülük" olduğunu dile getirdi.

İnan, Türkiye'nin her zaman hakkın sesine kulak vereceğini, mazlumun yanında yer alarak zulmün karşısında dimdik duracağını kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan Filistinli direnişçi gençlere destek mesajı Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın 22 milyon TL'lik yeni sözleşme teklifini kabul etti 21:37 Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın 22 milyon TL'lik yeni sözleşme teklifini kabul etti EURO 2020 C Grubu'nda 2. olarak bir üst tura yükselen Avusturya'nın rakibi İtalya oldu 21:09 EURO 2020 C Grubu'nda 2. olarak bir üst tura yükselen Avusturya'nın rakibi İtalya oldu Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:29 Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "müzik yasağı" açıklamasına tepki: Yasaklar ideolojik
Normalleşme adımları kapsamında müzik kısıtlaması 24.00'e çekildi 20:13 Normalleşme adımları kapsamında müzik kısıtlaması 24.00'e çekildi Son Dakika: 1 Temmuz'dan itibaren tam normalleşmeye geçiliyor! İşte sokak kısıtlamasının da kaldırıldığı 4 yeni adım 19:05 Son Dakika: 1 Temmuz'dan itibaren tam normalleşmeye geçiliyor! İşte sokak kısıtlamasının da kaldırıldığı 4 yeni adım Sezgin Baran Korkmaz, Türkiye'ye iade edilecek mi? Viyana Mahkemesi'nden açıklama var 18:28 Sezgin Baran Korkmaz, Türkiye'ye iade edilecek mi? Viyana Mahkemesi'nden açıklama var
Meteoroloji illeri sıralayıp, tarih verdi! Şiddetli yağış salı günü öğleden sonra hayatı felç edecek 16:45 Meteoroloji illeri sıralayıp, tarih verdi! Şiddetli yağış salı günü öğleden sonra hayatı felç edecek 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayarak intihar etti 16:14 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayarak intihar etti
Advertisement