AK Partili Erdem: Karalama Kampanyaları Oldu - Son Dakika

AK Partili Erdem: Karalama Kampanyaları Oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, "30 Mart'ta yapılacak seçime yakın, bir takım kampanyalarla karşılaştık. Karalama kampanyaları oldu." dedi.

AK Partili Erdem: Karalama Kampanyaları Oldu, System.String[]

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "30 Mart'ta yapılacak seçime yakın, bir takım kampanyalarla karşı karşıya kaldık. Karalama kampanyaları oldu. Onlar saldırıp karaladıkça halkımız AK Parti ve liderinin etrafında toplanmaya devam ediyor. Mitinglerde büyük kalabalıklar ve coşkuyu görüyorsunuz. Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingleri yapılıyor" dedi.

AK Parti Şişli İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya katılan Erdem, 30 Mart yerel seçimlerinin önemini anlattı.  Bu seçimin Türkiye'nin geleceği için önemli ve tarihi bir seçim olduğunu belirten Erdem, "Bu seçim yalnızca yerel seçimden öte manalar ifade ediyor. AK Parti kurulduğundan bu yana birçok kampanya ve tuzaklarla karşı karşıya kaldık. Bu tuzakların hepsini halkımızın desteğiyle bir bir aşağıya çektik. Her kurulan tuzak, ciddi çalışmalarla lehimize oldu. Tuzak kuranlar da o tuzağa düşer hale geldi" diye konuştu.

AK Parti'nin geçmişten günümüze gelişiminden bahseden Erdem, 2002 yılında seçime giderken Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili adayı olamadığını hatırlattı. Erdem, "Milletimiz onu başbakan yaptı. Hizmette 12. yılındayız" ifadelerini kullandı.

Geçmişte yaşanan başörtüsü sorununun artık çözüldüğüne dikkati çeken Erdem, bugün başörtüsünün okulda, hastanede, Meclis'te olduğunu söyledi. Erdem, bu durumun sokakta görülen tabloya benzediğini vurguladı.

AK Parti'ye seçim öncesi tuzaklar kurulduğuna dikkati çeken Genel Başkan Yardımcısı Erdem, şunları kaydetti:

"30 Mart'ta yapılacak seçime yakın bir takım kampanyalarla karşı karşıya kaldık. Karalama kampanyaları oldu. Onlar saldırıp karaladıkça halkımız AK Parti ve liderinin etrafında toplanmaya devam ediyor. Mitinglerde büyük kalabalıklar ve coşkuyu görüyorsunuz. Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingleri yapılıyor. İnşallah, 30 Mart'ta net bir neticeyi daha alacağımıza inanıyorum. CHP'nin İstanbul'unu gördünüz, bunları hep birlikte yaşadık. 1994 yılında bitmiş ve tükenmiş bir İstanbul vardı. 1994 yılından sonra ise Recep Tayyip Erdoğan'ın büyükşehir belediye başkanı olmasıyla İstanbul'un su problemi çözüldü. İstanbul bambaşka bir şehir oldu. İstanbul'da bu sene, kurak olmasına rağmen su sıkıntısı yok."

AK Parti'nin iktidara geldikten sonra ülkenin ulaşım ve ekonomik sorunlarını çözdüğünü belirten Erdem, ülkenin perişan bir halden çıktığını ve batık banka mağdurlarının mağduriyetini de giderdiklerini ifade etti. Ülkede 11 yıl önce memur maaşlarının ve asgari ücretin düşük olduğunu ve günümüzde arttığını hatırlatan Erdem, ülkenin ekonomisinin büyüdüğünü anlattı. Türkiye'nin IMF'ye 23 milyar dolar borcunu ödediğini ayrıca dış ülkelere yardım gönderen bir ülke olduğunu ifade eden Erdem, şöyle konuştu:

"2013 yılında dünyada insani yardım yapan 4. büyük ülkeyiz. Birinci ABD, ikinci AB (Avrupa Birliği), üçüncü İngiltere, dördüncü Türkiye. Türkiye 2.5 milyar dolar yardım yapıyor.

Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Kendi yoksularımıza bakalım.' O zannediyor ki, kendi yoksullarımızdan haberimiz yok. Bunu da yapıyoruz. Şimdi sosyal devlet olarak dullarımıza maaş veriyoruz. Engelli yasasını çıkardık. Geçmişte engelli varsa aile içinde sorun yaşanıyordu. Dün engelli yüktü bugün engelli yük alıyor. Yaşlıya ve yetime bakıyoruz. Sosyal devletin gereği olarak her şeyi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz."

Vatandaşların sokaklarda kendilerine tepkilerinin olumlu olduğunu vurgulayan Erdem, sokakta tepki almadıklarını, insanların kendilerine gülümsediğini belirtti. AK Parti'nin sağlıkta, eğitimde ve ulaşımda önemli işler yaptığını ve bunlara devam edeceklerini ifade eden Erdem, şu açıklamalarda bulundu:

"Şu an 21 tane projemizin toplam tutarı 160 milyar dolar. Bunlardan biri 'Kanal İstanbul', 15 milyar dolar. 160 milyarlık projeleri nasıl hayata geçiriyoruz. Şu an AK Parti iktidarında Türkiye'nin para sorunu yok. Biz proje üretip proje satıyoruz. 2023 yılında da hedefimiz 500 milyar dolarlık ihracat. GSMH 2023 de 2 trilyon dolar olarak hedefledik. Bu projelerle bunlar gerçekleşecek."

"Kanal İstanbul Türkiye'nin bağımsızlık projesidir"

CHP'nin Büyükşehir Başkan Adayı ve eski Şişli belediye başkanı adayının çalışmalarını değerlendiren Erdem, şöyle konuştu:

"CHP'nin büyükşehir adayı projelerini açıklıyor. Kanal İstanbul'u yaptırmayacak. 3. Havaalanı olamayacak. Size bu yakışır...Kanal İstanbul Türkiye'nin bağımsızlık projesidir. Kanal İstanbul'dan her geçene 'dur bakalım nereye gidiyorsun, ne götürüyorsun' demek' hakkımız  olacak. Onların vizyonu yetmez. Onlar yapmak için değil yok etmek için varlar. Özledikleri İstanbul'u da gördünüz."

İstanbul'da Taksim'de yaşanan olaylara değinen Erdem, "Bugün olaylar nedeniyle bir gencimizi kaybettik. Allah ailesine sabır versin. Bizim insanımız. İstanbul'un en çok ihtiyacı meydan. Orası yapıldığı zaman çevreci bir proje olacak. Projeyi halkımıza da sorduk" diye konuştu.

Toplantıya katılanlar arasında AK Parti İlçe Başkanı Nevzat Şatıroğlu, AK Parti İstanbul milletvekili Volkan Bozkır ve AK Parti Şişli Belediye Başkan adayı Mukadder Başeğmez yer aldı. - İstanbul


Son Dakika

Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs aşısıyla ilgili umutları yıkan sözler: Hiçbir zaman bulunamayabilir Eski İspanya Kralı Juan Carlos, yolsuzluk iddialarının ardından ülkeden ayrılma kararı aldı Galatasaray'ın Faslı yıldızı Belhanda'ya Sampdoria talip oldu Alaçatı'da koronavirüs tedbirlerine uymayan 5 eğlence mekanı kapatıldı İtalya'da 43 kişiye mezar olan köprü 2 yılın ardından yeniden açılıyor Kanser hastası yaşlı adam, evinde tüfekle kendisini vurarak intihar etti 19 yaşındaki genç, doludan saklanmak için girdiği ağacın altında ölü bulundu DSÖ, koronavirüs salgını ile mücadelede Vietnam'ı örnek ülke gösterdi Helin Avşar, siyah mayosuyla amuda kalktı! Ablası Hülya Avşar kıskandı Diyarbakır'da pazar yeri kavgasında silahlar konuştu: 12 yaralı Bodrum katta çıkan yangında 1 yaşındaki bebeği ölen babanın feryadı yürek dağladı Son Dakika: Türkiye'de 3 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 19 can kaybı, 995 yeni vaka tespit edildi Çiftlik Bank vurgununda şoke eden ifade: Tosuncuk paraları uyuşturucu üretmek için harcamış İngiliz şarkıcı Rita Ora üstsüz fotoğrafını paylaştı Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye götürülen gelinin koronavirüs testi pozitif çıktı