AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya: "Bu Vatan Asla Bölünmeyecek" - Son Dakika

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya: "Bu Vatan Asla Bölünmeyecek"

2 yıl önce

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, vatanın asla bölünmeyeceğini belirterek, "Bu vatana hain tuzak kurmaya çalışan teröristlere asla fırsat verilmeyecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, vatanın asla bölünmeyeceğini belirterek, "Bu vatana hain tuzak kurmaya çalışan teröristlere asla fırsat verilmeyecek." dedi.


Kaya, Tokat Belediyesince yaptırılan Meydan Projesi'nin ikinci etabının temelinin atılması dolayısıyla Çekenli İş Merkezi yakınında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirtti.


Terörle mücadelede büyük mesafeler alındığını ifade eden Kaya, "Bu vatanın terörden temizlenmesi noktasında vücudunu, canını feda eden gerek ordu mensuplarımıza, gerek korucu ve emniyet mensuplarımıza minnet borcumuz var." diye konuştu.


Kaya, terörle mücadelenin sürdüğüne işaret ederek, "Bu ülkenin sınırlarının güneyinde terör devleti kurmak isteyen teröristlere karşı bugün de bir mücadele yapılıyor. Dolayısıyla oradaki evlatlarımıza dua etmek, onları hayırla yad etmek, onlara imkanlarımız nispetinde sahip çıkmamız gerekir." ifadesini kullandı.


Konuşmaların ardından Kaya ve protokoldekilerce projenin ikinci etabının temeli atıldı.


Behzat Hanımeli Kültür Sanat Merkezi'ndeki kadınların Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için ördüğü atkı, bere ve kaşkolların Afrin'e yollanması törenine de katılan Kaya, Tokat'ın onbeşlilerin memleketi olduğunu ifade ederek, annelerin onları vatan için uğurladığını hatırlattı.


"Bu vatan asla bölünmeyecek"


Devletin askerlerin bütün ihtiyacını karşıladığını belirten Kaya, şunları kaydetti:


"Bizim askere ve milletimizin moralini yükseltmeye ihtiyacımız var. Bütün Tokatlı annelerimizi tebrik ediyorum. Onlar Nene Hatunların ve Şerife Bacıların torunları gibi bugün üzerine düşenleri yapıyor. Bu vatan asla bölünmeyecek. Bu vatana hain tuzak kurmaya çalışan teröristlere asla fırsat verilmeyecek. ABD ve Avrupalılar bize, 'Afrin'de ne işiniz var?' diyor. Bunu içimizde bu işi anlamayanlar da söylüyor. Tokatlı anneler onlara en güzel cevabı veriyor. Askerlerimizin, kazasız belasız oradan terör unsurlarını temizleyerek dönmesini Rab'bimden niyaz ediyorum."


Konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim ve dualar okunup kadınlarca örülen atkı, bere ve kaşkollar Afrin'e gönderildi.


Programlara Tokat Valisi Ömer Toraman, AK Parti Tokat milletvekilleri Coşkun Çakır, Zeyid Aslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya: Bu Vatan Asla Bölünmeyecek

Haber Yayın Tarihi: 16.02.2018 08:47 Kaynak: AASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Yiyecek arayan kurtlar sokak köpeğini parçaladı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri