AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi: "İlker Başbuğ'un Tutuklanması, Türkiye'nin Demokratikleştiğini Gösterir" - Son Dakika

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi: "İlker Başbuğ'un Tutuklanması, Türkiye'nin Demokratikleştiğini Gösterir"

06.01.2012 15:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanmasının, Türkiye'nin demokratikleştiğini gösterdiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanmasının, Türkiye'nin demokratikleştiğini gösterdiğini söyledi.

Tanrıverdi, partisinin Kula ilçe yönetimini ziyaretinde, gazetecilerin sorusu üzerine, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin demokratikleştiğini ve her şeyin şeffaf şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tanrıverdi, şöyle konuştu:

"İlker Başbuğ'un tutuklanması, Türkiye'nin demokratikleştiğini gösterir. Yargı, görevini yapmaktadır. Delillere, bilgilere dayalı olarak, yargı kendi kuralları çerçevesinde ne yapması gerekiyorsa onu yapmaktadır. Görülüyor ki, Türkiye demokratikleşmektedir. Demokratikleşen ülkede her şey şeffaf bir şekilde yürümekte, bütün açıklığıyla görülmektedir. Demokrasilerde herkes eşittir, bu noktada imtiyaz yoktur, dolayısıyla yargının işine de kimse müdahale edemez."

-"Siyasi mülahaza olarak değerlendirmek yanlış"

Tanrıverdi, bu olayı siyasi bir mülahaza olarak değerlendirmenin de yanlış olacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Siyasetle bunun uzaktan yakından bir alakası yoktur. Yargının, bağımsız yargının kendi işleyişidir, kendi kararıdır. Bu noktada kimileri, konuyu başka mecralara çekerek, farklı yorumlar yaparak, Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü bozmaya yeltenirse hem kendisine haksızlık yapar hem ülkeye haksızlık yapar.

Bağımsız yargıdan kimse korkmamalıdır. Eğer yargı bu noktada elindeki bilgiler, belgeler doğrultusunda hareket etmeyecek olursa, o gördüklerini, bildiklerini saklayacak olursa, o zaman bu bağımsız bir yargı olmaz, o zaman o ülke de demokratik bir ülke olmaz. Şimdi artık Türkiye'de, AK Parti ile birlikte bağımsız yargı vardır, hukukun üstünlüğü vardır. Üstünlerin hukuku devri sona ermiştir. Türkiye'de, AK Parti ile birlikte demokratikleşme gelişmektedir. İleri demokrasi ile ulaşacağımız günler de yakındır."

Türkiye'nin sorunlarının ortadan kalkmasının, gerçek demokrasiyle buluşmasına bağlı olduğunu dile getiren Tanrıverdi, Türkiye ileri demokrasiyle buluştuğunda, bireylerin daha özgür olacağını, örgütlenme imkanının daha da fazla olacağını ifade etti.

Hüseyin Tanrıverdi, parti teşkilatını ziyaretinden önce Kula Demirciler Çarşısı'nı da gezerek burada esnafla sohbet etti, demirci ustası Fatih Aşkın ile ocağın karşısına geçerek demir dövdü.

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi: 'İlker Başbuğ'un Tutuklanması, Türkiye'nin Demokratikleştiğini Gösterir' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kurye, döverek bayılttıkları şahsın başını motorla ezmeye çalıştı Hazer Amani ile boşanacağı konuşulan Sıla, gizemli bir erkekle görüntülendi Abdurrahim Albayrak'ın istifa kararı aldığı, erken seçim şartıyla vazgeçtiği ortaya çıktı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif Meclis'te kabul edildi! İşte detaylar Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı