AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Sakarya'da ziyaretlerde bulundu Açıklaması - Son Dakika
Güncel

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Sakarya'da ziyaretlerde bulundu Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Sakarya\'da ziyaretlerde bulundu Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, 1041 belediyenin Cumhur İttifakı tarafından yönetildiğini belirterek, "Türkiye'de sadece merkezi hükümette, parlamentoda iktidar siyasetini belirleyen siyasi hareket olmaktan öte yerel yönetimlerde de çok büyük çoğunlukta ülke...

05.09.2023 20:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, 1041 belediyenin Cumhur İttifakı tarafından yönetildiğini belirterek, " Türkiye'de sadece merkezi hükümette, parlamentoda iktidar siyasetini belirleyen siyasi hareket olmaktan öte yerel yönetimlerde de çok büyük çoğunlukta ülke yönetimimize imzamızı atıyoruz." dedi.

Programları kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Yılmaz ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından karşılandı.

Yılmaz, ziyarette yaptığı konuşmada, partinin belediyecilik örnekleri faaliyetlerini yerinde görmek, projelerde karşılaşılan güçlükleri konuşmak ve onlara katkı vermek üzere ziyaret programlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlere yönelik bir çalışma için burada olmadıklarını ifade eden Yılmaz, 2024'teki yerel seçimin çalışmalarını, 4,5 yıl önce 2019 seçimleri biter bitmez başlattıklarına dikkati çekti.

Yılmaz, insana dokunan ve insanı merkezine koyan hizmeti bulunmayan siyasi hareketin ve yerel yönetimin yapacağı işin bereketi olmayacağına inandıklarını dile getirerek, "Biz siyasetimizi yaparken Allah'ın rızasını, onu takip eden süre içerisinde de kulun duasını alacağımıza inanıyoruz." diye konuştu.

Yüce de kentte tarım, sanayi, spor, turizm, soysal ve kültürel hizmet alanlarında yaptıkları çalışma ve projelerden bahsetti.

Sakarya'nın "Avrupa Spor Şehri" unvanına sahip olduğunu anımsatan ve dünya çapında tarımsal faaliyetler yaptıklarını vurgulayan Yüce, "Büyükşehir, 6 bin dönüm arazi üzerinde çok kıymetli ürünlerin üretim merkezi haline gelmiştir." ifadelerini kullandı.

"Milletimizin feraseti, eksiğimiz varsa da bize hatırlatıyor"

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Yılmaz, AK Parti hareketinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi "millet tarafından kurulduğunu, milletin isteklerini, tercihlerini vazife ve kendine dert edindiğini" ifade ederek, 21 yıldır ülkeyi başarıdan başarıya koşturan siyasi hareket haline geldiğini kaydetti.

Türkiye'de 1390 belediye olduğunu aktaran Yılmaz, "1390 belediyenin 810'u AK Parti'li belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Buna 231 de Milliyetçi Hareket Partisi'ni ilave edersek 1041 belediye Cumhur İttifakı tarafından yönetiliyor. Türkiye'de sadece merkezi hükümette, parlamentoda iktidar siyasetini belirleyen siyasi hareket olmaktan öte yerel yönetimlerde de çok büyük çoğunlukta ülke yönetimimize imzamızı atıyoruz." dedi.

Yılmaz, AK Parti'nin insan odaklı siyaset yaptığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"İnsanı değersiz gören, insana hizmet ediyormuş gibi görünüp de siyaseti, arka planda kendilerine makam, mülk, çeşitli konum ve pozisyonlar elde etme yolu olarak gören muhalefet partileriyle AK Parti'nin hiçbir ortak noktası yok. Bunun en belirgin, en güzel örneklerini, siyasi muhaliflerimiz 28 Mayıs'ta seçimi kaybettikten sonra gördük. Gerçek niyetlerinin ne olduğunu, nasıl iktidar olamadıkları zaman başka makam ve rütbelerin peşinde, başka pozisyon ve konumları elde etmenin mücadelesi içinde olduklarını hep birlikte gördük."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1994'te İstanbul'da başlattığı hizmet belediyeciliği anlayışının, gönül belediyeciliği boyutuna kadar ulaştığıyla ilgili gerçeği artık milletin gördüğünü dile getiren Yılmaz, "Allah milletimizden razı olsun. Milletimizin feraseti, eksiğimiz varsa da bize hatırlatıyor ve her seçimden sonra biz, 'Demek ki sandıktan çıkan sonuç bize şunu ifade etmek istiyor.' diye düşünerek kendimizi yenileyen, yepyeni sinerjiyi, gayreti ortaya koyan bir misyonun sahipleri olarak ülkemize hizmet ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Basına kapalı devam eden toplantıya, AK Parti Sakarya milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Lokman Ertürk, İl Başkanı Yunus Tever, Yüce ile ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Sakarya'da ziyaretlerde bulundu Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hastanede büyük panik! Öldü diye morga kaldırılan genç kadın 5 saat sonra canlandı
  09:17 Hastanede büyük panik! Öldü diye morga kaldırılan genç kadın 5 saat sonra canlandı

  Orta Amerika ülkesi Guatemala'da hastaneye kaldırılan genç bir kadın 30 dakikalık müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Hastane monitörlere bağlanan genç kadının solunum ve beyin aktivitesi de bulunmayınca öldüğünü duyururken, morga kaldırılan kadın 5 saat sonra hayata gözlerini açtı. Yaşanan olay hastane çalışanlarını panikletirken, morg çalışanları kadının hayatta olduğunu göstermek için ceset torbası içinde hastanede gezdirdi.

 • ABD Kongre Üyesi Ogles'tan skandal sözler: Gazzeli çocukların hepsini öldürmeliyiz
  08:46 ABD Kongre Üyesi Ogles'tan skandal sözler: Gazzeli çocukların hepsini öldürmeliyiz

  ABD Kongre Üyesi Andy Ogles'ın, Gazzeli çocuklarla ilgili yorumu duyanları şoke etti. Bir vatandaşın ''Vergilerimle Gazze'de çocuklar bombalanıyor'' ifadeleri üzerine Ogles, ''O çocukları bombalayacaksın. Hepsini öldürmemiz gerektiğini düşünüyorum'' dedi. ABD'li kongre üyesinin verdiği yanıt dünya kamuoyunda infial yarattı.

 • Survivor All Star'a gelen Ronaldinho, Nagihan'ı uyardı: Biraz daha sakin olabilirsin
  08:44 Survivor All Star'a gelen Ronaldinho, Nagihan'ı uyardı: Biraz daha sakin olabilirsin

  Survivor All Star'ın dün akşam yayınlanan bölümüne konuk olarak gelen Ronaldinho, açıklamaları ve performansıyla adından söz ettirdi. Maç öncesi yarışmacılarla bir araya gelen Ronaldinho, son zamanlarda ettiği kavgalarla gündeme gelen Nagihan'a "Umarım biraz daha sakin olabilirsin" dedi.

 • Dev operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi, elebaşılar dahil 63 kişi gözaltında
  08:11 Dev operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi, elebaşılar dahil 63 kişi gözaltında

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda Aydın'da Teoman Avcı ve Ferdi Kayhanlı, Kastamonu'da Ömer Çınar ve Balıkesir'de Salih Babayiğit'in elebaşılığını yaptığı 3 organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda örgüt elebaşıları da dahil olmak üzere 63 şüpheli yakalandı.

 • Beyin kanaması geçiren Settar Tanrıöğen'in tedavisine hastanede devam edilecek
  07:59 Beyin kanaması geçiren Settar Tanrıöğen'in tedavisine hastanede devam edilecek

  Beyin kanaması geçirerek 2 kez ameliyat olan Kızılcık Şerbeti dizisinin başrol oyuncusu Settar Tanrıöğen'in yarın taburcu olması planlanıyordu ancak iyileşme süresi yavaş ilerlediği için tedavisine devam edilme kararı alındı. Ziyaret yasağı konulan oyuncu 2 bölüm daha dizide yer almayacak.

 • Babasının silahla rehin aldığı 7 yaşındaki çocuk 12 saat sonunda kurtarıldı
  07:13 Babasının silahla rehin aldığı 7 yaşındaki çocuk 12 saat sonunda kurtarıldı

  Ankara'da 2 hafta önce eşinden boşanan şahıs, velayeti annesinde bulunan 7 yaşındaki oğlunu evinde silahla rehin aldı. Annenin ihbarı üzerine bölgeye intikal eden özel harekat polisleri çocuğu 12 saat sonunda kurtarırken, operasyonda polise ateş açan baba omzundan ve bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti
  00:25 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti

  Akaryakıtta EPDK'nın geçtiğimiz gün duyurduğu indirim pompaya yansıdı. Bu gece itibarıyla benzin 76 kuruş, motorin ise 1 lira 10 kuruş ucuzladı. İstanbul'da benzinin litresi 40 lira 46 kuruşa Ankara'da ise 41 lira 16 kuruşa düştü. Motorin ise İstanbul'da 42 lira 4 kuruşa, Ankara'da ise 42 lira 8 kuruşa indi.

 • Venezuela'da kaçak altın madeninde göçük: En az 30 ölü, 100 kişi toprak altında
  21 Şub Venezuela'da kaçak altın madeninde göçük: En az 30 ölü, 100 kişi toprak altında

  Venezuela'nın Bolivar eyaletinde kaçak işletilen Bulla Loca adlı altın madeninde göçük meydana geldi. Göçüğün heyelandan kaynaklandığı belirtilirken, faciada en az 30 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 100 kişinin toprak altında mahsur kaldığı belirtilirken, bölgeye helikopterle arama kurtarma ekipleri sevk edildi.


Advertisement