Son Dakika Haberleri: AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: "(28 Gün Askerlik) Herhangi Değişiklik Şu Anda Söz Konusu...

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: "(28 Gün Askerlik) Herhangi Değişiklik Şu Anda Söz Konusu...

6 ay önce

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: "(28 gün askerlik) Herhangi değişiklik şu anda söz konusu değildir"ANKARA - AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "28 gün askerlik yapma ile ilgili çalışma olup olmadığına ilişkin, "Herhangi değişiklik şu anda söz konusu değildir" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: "(28 gün askerlik) Herhangi değişiklik şu anda söz konusu değildir"

ANKARA - AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "28 gün askerlik yapma ile ilgili çalışma olup olmadığına ilişkin, "Herhangi değişiklik şu anda söz konusu değildir" dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Muş, TBMM'de gazetecilerin bedelli, askerlikle ilgili sorularını cevapladı. Muş, üniversite öğrencilerine yönelik bir değişikliğin olup olmayacağına ilişkin soruya, "Bütün vatandaşların koşulları yerine getirdiklerinde askerlik görevini ifa etmiş sayılırlar. Burada müracaat çok önemli. Bu müracaat edecek sayıya göre Milli Savunma Bakanlığı bir planlama yapacaktır. Buradaki usul ve esaslar Milli Savunma Bakanlığı'na bırakılmış durumda. öğrenciler kendi müracaatlarını yapabilirler ve önceliklerinin Milli Savunma Bakanlığı'na iletebilirler. Milli Savunma Bakanlığı kuvvetlerden gelecek talebe göre planlamasını yapıyor" ifadelerini kullandı.
28 gün askerlik yapma ile ilgili çalışma olup olmadığına ilişkin Muş, "Herhangi değişiklik şu anda söz konusu değildir. Dolayısıyla bu bedelliden yararlanacak olan vatandaşlarımızın üç koşulu; yaş, bedel ve 28 günlük temel askeri eğitimi yerine getirerek askerlik görevini ifa etmiş sayılacaklar" dedi.
Vatandaşların İkamet ettikleri yerde askerlik görevini yapmalarına ilişkin soruya Muş, "Planlama Silahlı Kuvvetlere bırakılmış, Milli Savunma Bakanlığı'na bırakılmış. Onlar planlamayı ne şekilde yapacaklarını göreceğiz. Biz yasama organı olarak düzenlemeyi yapıp, yetkiyi veriyoruz. Bu yetkiyle beraber usul ve esasları yapacaklardır" şeklinde konuştu.Adli Tıp, Sıla Gençoğlu'nun Vücudundaki Morlukların Orijinal Olmadığını Tespit Etti Maaşlarını Alamayan Şişli Belediyesi Çalışanları, Eylem Yaptı

Son Dakika! Kremlin'den ABD'nin Türkiye'ye Patriot Satışı Onayına İlk Yorum: S-400 Anlaşmasını Etkilemez