AK Partili Bülent Turan'dan siyaset kulislerini sallayacak CHP iddiası: HDP kimi isterse o aday olacak - Son Dakika

AK Partili Bülent Turan'dan siyaset kulislerini sallayacak CHP iddiası: HDP kimi isterse o aday olacak

14.09.2021 18:29
AK Partili Bülent Turan'dan siyaset kulislerini sallayacak CHP iddiası: HDP kimi isterse o aday olacak, System.String[]

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, siyaset kulislerinde çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Turan, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecini HDP'ye bıraktığını iddia etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan Meclis'te düzenlediği basın toplantısında siyaset arenasında çok konuşulacak bir iddia geldi. AK Partili Turan, bir süredir bu yana gündemde olan " Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" tartışmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Turan, "Görünen o ki HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı olacak" diye konuştu.

"MECLİS 5 EKİM'DE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıyla 1 Ekim Cuma günü 27. Dönem 5. Yasama Yılı'nın başlayacağını anımsatan Turan, hemen ardından Meclis kapalıyken göreve başlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in TBMM İçtüzüğü gereği yemin etmesini öngördüklerini söyledi. Meclis'in 5 Ekim Salı günü normal çalışma takvimine başlayacağını aktaran Turan, muhalefetten, yasama faaliyetlerine uzlaşı içinde, gerilimden uzak, akılcı katkılar beklediklerini, bu anlamda muhalefetle olumlu bir diyalog kurmak istediklerini kaydetti.

"POLEMİK TARZI YARARLARINA DEĞİL"

Turan, sürekli aynı polemiklerin, gündemlerin ve tartışmaların hem muhalefete hem ülkeye katkısı olmadığını vurgulayarak, "Polemik her zaman yapılabilir ama Meclis'in daha nitelikli çalışmasını, yeni sistemde daha önemli vazifeler üstlenen milletvekillerimizin teklif verme hakkını daha iyi değerlendirmesini teklif ediyoruz. Biz de daha fazla tekliflerimizi muhalefete götürelim, onlardan bu konularda görüşlerini alalım" diye konuştu. Aynı polemik tarzının, muhalefete yararı olmadığını dile getiren Turan, "Faydası olsaydı bu arkadaşlarımız iktidar olurlardı." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE SİYASETİNE BİR ŞEY KATMAZ"

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusunun muhatabı olmadıklarını dile getiren Turan, "Her gün biri aday oluyor. Diğeri bunu reddediyor. Bazen belediye başkanları bazen genel başkanların aday olduğu iddiasıyla karşılaşıyoruz. Bu durum Türkiye siyasetine hiçbir şey katmamakla beraber kendilerine de bir şey katmıyor." dedi.

"ADAY, HDP'NİN İSTEDİĞİ OLACAK"

Muhalefetin "erken seçim" taleplerini hatırlatan Turan, şunları kaydetti:

"Biz bugün 'evet' desek kendileri dağılacaklar. Ne adayları belli ne ilişkilerinin kıymeti belli. Durum o kadar absürt hale geldi ki; belediye başkanını parlatmak için tarihin akışını değiştirmiş bir cihan padişahına benzetmeye kadar gitti bu saçmalıklar. Tamamen hazırlıksız olmaları, ittifakın diğer paydaşlarının onayını almamalarından kaynaklı. Görünen o ki HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı olacak. Millet İttifakı'nın adayı aynı zamanda HDP'nin dile getirdiği özgürlük ittifakının da adayı olacak. Dün, 'İktidara geldiğimizde, HDP'ye bir, iki bakanlık verebiliriz' diyen CHP, bugün adayın belirlenmesini HDP'ye bırakmış durumda. Kendi aralarında mutabakata varamayanlar, ülke yönetimine talip olamazlar. Bu trajikomik bir durum. Millet İttifakı, cumhurbaşkanı adayı belirlemekte zorlanıyor. Kafaları çok karışık. Getirsinler kanun teklifini destek verelim. İster bir yıl Kılıçdaroğlu, bir yıl Akşener, bir yıl Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığına; ister 6 ayda bir dönüşümlü olarak cumhurbaşkanı yardımcılıklarına imkan verilsin. İster öyle, ister böyle. Ne diyorlarsa, her usule hazırız. Bizim adayımız belli. Milletimize güveniyoruz."

AK Partili Bülent Turan'dan siyaset kulislerini sallayacak CHP iddiası: HDP kimi isterse o aday olacak

Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Partili Bülent Turan'dan siyaset kulislerini sallayacak CHP iddiası: HDP kimi isterse o aday olacak - Son Dakika


Son Dakika

Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz 23:42 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri 22:44 AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri
Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı Zonguldak'ta 18:30 Zonguldak'ta "koruyucu etkiyi azaltacak" şekilde aşı yapılan vatandaşlar yeniden aşı olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti 14:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti Mini elbisesi ile teknede poz veren Demet Özdemir'e ilk yorum sevgilisi Oğuzhan Koç'tan geldi 12:58 Mini elbisesi ile teknede poz veren Demet Özdemir'e ilk yorum sevgilisi Oğuzhan Koç'tan geldi
Advertisement