AK Parti Hadim 53. Danışma Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

AK Parti Hadim 53. Danışma Toplantısı Yapıldı

28.03.2016 09:54
AK Parti Hadim 53. Danışma Toplantısı Yapıldı, System.String[]

Adalet ve Kalkınma Partisi Hadim teşkilatı 53. Danışma Meclisi toplantısını yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Hadim teşkilatı 53. Danışma Meclisi toplantısını yaptı.

Hadim Belediye Otelinde yapılan toplantıya AK Parti Konya milletvekili Mustafa Baloğlu, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Duran, il yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Saffet Duran, konuşmasına önceki gün Yelmez mahallesinde tarım aracıyla yaptığı kazada hayatını kaybeden Muzaffer Durmuş'un yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

AK Parti Hadim teşkilatlarının üye güncelleme çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Duran, 6 Nisan 2016 tarihinde mahalle temsilcileri ile toplantı düzenleyeceğini kaydetti.

Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu da, devletin ve belediyenin Hadim'de önemli projeler ürettiğini belirterek yatırımların da hızla devam ettiğini söyledi.

Hükümetin ve milletvekillerinin Hadimle yakından ilgilendiğini belirten Hadimioğlu, "Hadim'de tarımsal ve sulamaya yönelik yatırımlar devam ediyor. Bunlardan en büyüğü yaklaşık 160 milyon lira maliyetli ve 22 mahalleyi sulama suyuna kavuşturacak olan Göksu Vadisi Kapalı Sulama Sistemi projesidir. Ayrıca Hadim merkezinde devam eden gölet inşaatının yanı sıra Göynükkışla, Bolat ve Gerez Göleti çalışmaları da devam ediyor. Ancak bizler kalkınmada öncelikli yöre statülerinin il bazından ilçe bazına düşürülmesini istiyoruz. Konya'nın ilçeleri yatırım yapılabilirlik, gelişmişlik ve kalkınmışlık olarak bir değil. Bu yüzden kalkınmada öncelikli yöre statüsünün il bazından ilçe bazına düşürülmesini istiyoruz. Bu konuda sayın milletvekilimizin de desteğini bekliyoruz." dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu da Hadim'deki proje ve yatırımlara destek vermeye devam edeceğini ifade ederek, "İlçedeki hastanenin yeniden yapılması, restorasyonu ve ek bina yapımı başladı. Şu anda yaklaşık yüzde 20 seviyesinde tamamlandı. İnşaallah modern bir hastaneye kavuşacağız. Doktor sıkıntısı ise Türkiye genelinde olan bir sıkıntı. Özellikle bazı branşlarda az hekimimiz var. Bunun sebebi de Tıp Fakültesi açıldığı zaman ilk mezununu 6 yıl sonra veriyor. Uzman olabilmesi için de 4-5 yıl geçmesi gerekiyor. Dolayısıyla 10 yıl gibi bir sürenin geçmesi gerekiyor. Diğer taraftan önceki dönemlerde tıp fakülteleri belirli sayıda öğrenci alıyordu. Bunun da müjdesini vereyim AK Parti iktidarı ile öğrenci sayısı 2 katına çıktı ve geçen yıldan itibaren Tıp Fakültelerimiz fazla mezun vermeye başladı. Doktor sıkıntısı da büyük ölçüde giderilecek" dedi.

Son olarak güneydoğuda yaşanan terör olaylarına da değinen Baloğlu, hükümetin terörle mücadelede kararlı tutumuna devam ederek terörü bitireceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Hadim 53. Danışma Toplantısı Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

Farkındalık yaratmak için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, linç edilmeye başlandı Yeni yılla birlikte normalleşme adımları atmaya başladılar! İşte bankaların güncel mesai saatleri Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı Survivor 2021'in 6. bölüm fragmanı yayınlandı! Steven ve Çağrı birbirine giriyor Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı İki otomobil çarpıştı, ortalık can pazarına döndü: 3 ölü, 4 yaralı Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu