AK Parti Hatay İl Kongresi - Son Dakika

AK Parti Hatay İl Kongresi

17.06.2012 17:22
AK Parti Hatay İl Kongresi, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Terörle mücadeleye kim katkı sağlamak istiyorsa bizim onu dinlemek, onu anlamak ve gereğini yapmak gibi bir görevimiz vardır."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Terörle mücadeleye kim katkı sağlamak istiyorsa bizim onu dinlemek, onu anlamak ve gereğini yapmak gibi bir görevimiz vardır. Bu görevden de hiç bir partinin kaçmayacağını, kaçmak istemeyeceğine şahsen inanıyorum" dedi.

Arınç, Antakya Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Suriye ile Türkiye arasında akrabalık bağları bulunduğunu belirterek, bu ülkede bir kandil gecesinde yaşanan olayların fevkalade üzüntü vericiği olduğunu söyledi.

Şiddetin acilen durması ve ölümlerin bitmesi, huzur ve sükunetin gelmesi gerektiğini anlatan Arınç, şöyle devam etti:

"Biz o ülkedeki insanların kendi rejimleriyle ilgili kaygıları varsa bunları elbette kendi iç meselesi olarak, kendi dinamikleriyle çözmesini isteriz. Ama insan hakları ihlallerinin olduğu bir yerde Türkiye mutlaka tarafını koyacaktır. Bizim tarafımız da halkın tarafıdır. Zulme karşıyız, şiddete karşıyız. Topa, tanka, öldürmeye karşıyız. Bunun son bulması için de Türkiye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Tek isteğimiz var. Halk zarar görmesin ve göz yaşları dökülmesin."

-Terörle mücadele-

Arınç, Türkiye'deki terör meselesine de aynı gözle baktıklarını, her gün bir şehit cenazesinin, her gün hunharca işlenen bir cinayetin acısını duymanın fevkalade üzdüğünü ifade etti.

Türkiye'nin terörle mücadelede mutlaka başarılı olacağını belirten Arınç,

"Biz biliyoruz ki sadece silah kullanarak, sadece şiddete daha fazlasıyla cevap vererek bunu çözmemiz mümkün değil. Sosyal ve ekonomik açıdan da, toplumsal barış noktasında ve siyasi bazı tedbirlerle de bu terörün bitmesini istiyor ve arzu ediyoruz" dedi.

Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'yi ziyaret ederek,

"Bu konuda istişare etmenin gerekli olduğunu" ifade etmesinin çok olumlu bir gelişme olduğunu, bu sebeple Kılıçdaroğlu'na teşekkür ettiğini söyledi.

Terörün 75 milyonun meselesi olduğunun altını çizen Arınç, şöyle konuştu:

"Terörle mücadeleye kim katkı sağlamak istiyorsa bizim onu dinlemek, onu anlamak ve gereğini yapmak gibi bir görevimiz vardır. Bu görevden de hiç bir partinin kaçmayacağını, kaçmak istemeyeceğine şahsen inanıyorum. Biz mücadelemizi yapıyoruz ama birisinin de söyleyecek bir sözü, bir tavsiyesi varsa bunu TBMM içinde de bizzat görüşmek suretiyle de yapabilir."

Arınç, terörün bittiğinin ilan edildiği gün Türkiye'nin uçacağını belirterek, terörün bitmesinin milli gelirin ve büyüme hızının artmasına vesile olacağını söyledi.

Terörün bitmesinin sadece maddi açıdan da katkı sağlamayacağını belirten Arınç, şöyle devam etti:

"Göz yaşının bitmesi ne demektir- Evlat acısının dinmesi ne demektir- Televizyon ekranında şehit cenazelerini görüp gözyaşı dökmek ne demektir- Babasının cenazesine koşa koşa giden 6 yaşında bir çocuğu gördüğünüzde, yırtıcı bir hayvan bile olsa elbette şefkat sebebiyle acıyacaktır. Bütün bunları hiç birimiz unutmuyoruz. Dolayısıyla terörün bitirilmesine yönelik hükümetimizin aldığı ve alacağı bütün tedbirlere siyasetçilerin, hangi görüşte olursa olsun, katkı sağlamasının ben çok önemli olduğunu düşünüyorum."

AK Parti'nin güçlü bir hükümet olduğunu ve aldığı her işi başarıyla sonuçlandırdığını kaydeden Arınç, "Terörle mücadelede başarılı olacağız. Türkiye'de huzur olacak, sükun olacak, Türkiye'de anneler ağlamayacak, gözyaşı dökmeyecek ve şehitlerimizi rahmetle anarken çok şükür 'siz artık rahat içinde uyuyabilirsiniz çünkü Türkiye'ye huzur geldi' diyebileceğiz" dedi.

-"Terörle mücadele tek başına başarılı olmuyor"-

Arınç, "Bugün BDP ile, hatta o örgütle iç içe, yan yana olmuş insanlar bile

'Bunu çözerse AK Parti ve Tayyip Erdoğan çözer' diyorsa söylediğim sözlere hepinizin dikkat etmesi lazım" diye konuştu.

Bu sözleri söyleyeni "9 köyden kovmaya çalışanlar" olduğunu belirten Arınç, şunları kaydetti:

"Onu söyleyeni tehdit etmeye gayret edenler var. Bunu söyleyeni adeta aforoz etmeye çalışanlar var. Ama yanlış yapıyorlar. 75 milyon biliyor ki bu işi başaracak olan parti AK Parti, AK Parti hükümeti ve onun lideri, genel başkanı Tayyip Erdoğan'dır. Allah'ın izniyle biz bunu inşallah en kısa zamanda çözeceğiz. Ama dünyada bile terörle mücadele tek başına başarılı olmuyor. O yüzden bütün ülkelerin terörle mücadeleye katkı vermesini istiyoruz. Bütün ülkeleri terörle mücadeleye çağırırken, Türkiye'deki siyasi partilerin bu işe katkı sağlamaması ne kadar yanlış olur. O yüzden Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu husustaki davranışı ne kadar haklı ve yerindeyse, Sayın Bahçeli'nin de en kısa zamanda 'Bizim de söyleyeceklerimiz var. Biz de bir araya gelmek istiyoruz' demesini bekliyor, ümit ediyorum. Çünkü MHP'nin de, bu ülkede güçlü bir muhalefet partisi olarak söyleyeceklerini beraberce konuşup, anlatmasına Türkiye'nin ihtiyacı var. Bunu yapmayanlar vebal altında kalır, bunu yapanlar milletimizden sadece teşekkür alır."

(Sürecek)

Muhabir: Anıl Bağrık/ Aykut Ünlüpınar

Yayıncı: J.Jale Müminoğlu - HATAY

AK Parti Hatay İl Kongresi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Hatay İl Kongresi - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti