AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI KABAKTEPE SANDIĞIN GÜVENDE TUTULMASI MANİPÜLE EDİLMEMESİ LAZIM - Son Dakika

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI KABAKTEPE SANDIĞIN GÜVENDE TUTULMASI MANİPÜLE EDİLMEMESİ LAZIM

13.01.2023 19:49

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda seçim hazırlıkları kapsamında 'İrade Sende Sandık Güvende' programının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda seçim hazırlıkları kapsamında 'İrade Sende Sandık Güvende' programının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Vatandaşımız hangi partiye oy atarsa atsın, o sandığa yansıyan iradeyle sandığın güvende tutulması, manipüle edilmemesi lazım dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda, 2023 seçim süreci hazırlıkları kapsamında, AK Parti sandık görevlileriyle bir araya geleceği 'İrade Sende Sandık Güvende' programının tanıtımı gerçekleştirildi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, açılış konuşmasıyla programı tanıttı, basın mensuplarıyla soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi.

'32 BİN SANDIĞIN TAMAMINI KAPSAYACAK ŞEKİLDE BULUŞMALARIMIZA BAŞLIYORUZ'

İrade Sende Sandık Güvende markasıyla gerçekleşecek çalışmalarımıza, bakanlarımız, genel başkan yardımcılarımız, bakan yardımcılarımız, MKYK üyelerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve ilçe teşkilatlarımızın tam kadro katılacak. İlk etapta 39 ilçede 14 Ocak Cumartesi 180 buluşmayla icra edeceğimiz İrade Sende Sandık Güvende programımız, 32 bin sandık buluşması tamamlanana kadar sürecek. İstanbul'da oy kullanılacak yaklaşık 32 bin sandığın tamamını kapsayacak şekilde, sandık buluşmalarımıza başlıyoruz dedi.

'EDİNDİĞİM İZLENİM MAYIS AYI'

Seçim tarihiyle ilgili soruyu yanıtlayan Kabaktepe, Benim de edindiğim izlenim mayıs ayıdır. Daha önce Cumhurbaşkanımızın, genel başkan yardımcımızın ve parti sözcümüzün de bu konuda açıklaması oldu, mayıs ayında olacak gibi. Tabi, '7-14-21 Mayıs' tarihleri var ama hangisi olur, bilmiyoruz. Haziran ayında malumunuz okullar, üniversite sınavları dolayısıyla sıkışıklık olabiliyor dedi.

'SANDIĞIN GÜVENLİĞİNİ VURGULAMAMIZ GEREKİR'

Sandık güvenliği ile ilgili de konuşan Kabaktepe, Biz sloganımızda da sandığı özellikle kullanıyoruz, oy güvende demiyoruz, sandık güvende diyoruz. Oy partinizin oyudur, sandık Türkiye'nin demokrasisine vurgu yapar. Dolayısıyla bizim tüm siyasi partiler olarak sandığın güvenliğini vurgulamamız gerekir. Sandıkta milletimiz iradesi hangi partiye yansıdıysa, bizlerin görevi yansıdığı şekliyle güvende tutmak ve mazbatalara geçirmektir. Vatandaşımız hangi partiye oy atarsa atsın, o sandığa yansıyan iradeyle sandığın güvende tutulması, manipüle edilmemesi lazım. Tüm siyasi partilerimize de bundan önce de açıklama yaptık, 'Sandıkla ilgili manipülatif şeyler olacakmış gibi bugünden hareket ederek, bugün yapacağınız manipülasyonlara, başkası yapacak zeminini hazırlamayın. Vatandaş hangi partiye oy verirse o şekilde sahip çıkacağınızı deklare edin' dedik şeklinde konuştu.

Soru-cevap etkinliğinin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (1)
  • Ugur Sarikaya: Bu gidişle boş sandıklar elinizde kalacak 2.5 milyonla alay ediyorsunuz cumhurbaşkanı eyt yi üstünden attı millet vekilleri meclise getirmemekte inat ediyor aralıkta çıkması beklenen yasa mart nisandan bahsediliyor milleti kızdırmayın zatenbırç batagındalar emekli olsakta yaramızı merhem olsa diye bekliyorlar ocakta olmazsa havanızı alırsınız Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
'Finlandiya'nın NATO'ya katılımına ilişkin teklif yarın TBMM Dışişleri Komisyonunda görüşülecek' başlıklı haberimizin başlığı ile birinci ve ikinci... 'Finlandiya'nın NATO'ya katılımına ilişkin teklif yarın TBMM Dışişleri Komisyonunda görüşülecek' başlıklı haberimizin başlığı ile birinci ve ikinci... AK Parti'nin İstanbul'daki Seçim Koordinasyon Merkezi yönetimleri belirlendi AK Parti'nin İstanbul'daki Seçim Koordinasyon Merkezi yönetimleri belirlendi Murat Bağdatlı, milletvekili adaylığına hazırlanıyor Murat Bağdatlı, milletvekili adaylığına hazırlanıyor

Son Dakika Güncel AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI KABAKTEPE SANDIĞIN GÜVENDE TUTULMASI MANİPÜLE EDİLMEMESİ LAZIM - Son Dakika


Advertisement