AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Erkoç: "Bu Seçimin Tarihi Bir Önemi Var" - Son Dakika

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Erkoç: "Bu Seçimin Tarihi Bir Önemi Var"

06.06.2011 09:28
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Erkoç:

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Erkoç, AK Parti'nin millet tarafından kurulan bir parti olduğunu belirterek, bu seçimin tarihi bir önemi olduğunu söyledi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Erkoç, AK Parti'nin millet tarafından kurulan bir parti olduğunu belirterek, bu seçimin tarihi bir önemi olduğunu söyledi.

Erkoç, Pınarbaşı Destan Dinlenme Tesisleri'nde kaynaşma toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 8. 5 yılda milletten aldığı güçle büyük hizmetler yaptığını hizmette cumhuriyet tarihinin ilklerine imza attıklarını ifade etti.

AK Parti'nin başarısının en küçük parti birimi olan mahalle temsilcisinden en üst seviyede teşkilat mensuplarının yoğun çalışmasına bağlayan Erkoç, "AK Parti'nin bu başarısı en küçük birimlerimiz olan mahalle temsilcilerimizden başlamak üzere tüm teşkilatımızın başarısıdır. Bu başarı partimiz kurulduğu yıldan bu yana teşkilatta görev alan Genel Başkanımızla beraber tüm arkadaşlarımızın başarısıdır. Yoğun bir seçim süreci var. Hep beraber koşuşturuyoruz ve bir haftalık bir süreç kaldı. Bu seçimin tarihi bir önemi var. Bakın 8. 5 yılda ülkemizin büyük kazanımları oldu. Demokrasimiz güçlendi çok sağlam bir zemine oturdu ve bununla birlikte istikrar arttı. Bunların sonucunda da huzur ve güven ortamı geldi. "

Menderes ve Özal gibi demokrasi ve hizmet adamlarından sonra ülkede kara bulutların gezdiğini ifade eden Erkoç, "Hepimizin bildiği gibi rahmetli Özal, ülkemize büyük hizmetler yapmıştı. Ama ondan sonra gelen hükümetler 1960'dan sonra gelenler nasıl ihtilalle farklı bir yol çizmişlerse 1991'den sonra gelenlerde demokratik alandaki kazanımları kara bulutlarla kapattılar. İnşallah milletimiz bunlara izin vermeyecek. "

AK Parti'nin anketlerde büyük ara önde gittiğini vatandaşlarını büyük bir teveccühünün olduğunu ifade eden Erkoç, bu seçimde de bu teveccühün artacağını söyledi.

Seçimlere bir hafta kaldığını hatırlatan Erkoç, sözlerini şöyle tamamdı:

"Gittiğimiz yerlerde yapılan anketlerde partimize teveccüh giderek devam ediyor. Kahramanmaraş'ta oy çıtamız çok yüksek inşallah bu seçimde de daha da artacağı inancındayız. Hepimizin bildiği gibi 2007 seçimlerinde 7. sıra adayımız Sıtkı Güvenç, Cumhuriyet Halk Partisi 541 oy eksik alsa CHP adayı yerine 7. sıra adayımız Sıtkı Güvenç meclise gidecekti. İnşallah biz şimdi 8. milletvekilimiz İdris Tezcan beyi Ankara'ya gönderme telaşı içindeyiz. Bunun içinde 2007'daki gibi böyle bir durumla karşılaşmamak için hep beraber omuz omuza vermemiz lazım. Bir haftalık süreç çok kritik ve çok önemli. Komşularımızda, mahallemizde, sokağımızda kimler varsa onlarla bir daha konuşacağız. Sadece milletvekili adaylarımız değil bizlerde teşkilatımızın kurulduğu günden beri bugüne kadar görev almış tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızın desteğiyle bu bayrağı sonuna kadar taşıyacağız. "

AK Parti kaynaşma toplantısına TBMM Başkan vekili Nevzat Pakdil, AK Parti Milletvekili Fatih Arıkan, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İlçe Başkanı Necati Okay, Belediye eski Başkanı Ali Sezal, milletvekili adayları, il ve ilçe teşkilatı üyeleri, Gençlik Kolları ve mahalle temsilcileri katıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Erkoç: 'Bu Seçimin Tarihi Bir Önemi Var' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılmaz hale geldi Fenerbahçe'nin Szalai transferi KKTC'yi karıştırdı! Siyasiler sosyal medyadan birbirine girdi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Son Dakika: Türkiye'de 16 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 7550 yeni vaka tespit edildi Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti