Son Dakika Haberleri: AK Parti Kars Milletvekilleri Karabayır ve Güven'den Ortak Basın Toplantısı

AK Parti Kars Milletvekilleri Karabayır ve Güven'den Ortak Basın Toplantısı

9 yıl önce

AK Parti Kars Milletvekilleri Zeki Karabayır ve Mahmut Esat Güven, Kars halkına ve basın mensuplarına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

AK Parti Kars Milletvekilleri Karabayır ve Güven'den Ortak Basın Toplantısı, System.String[]
AK Parti Kars Milletvekilleri Zeki Karabayır ve Mahmut Esat Güven, Kars halkına ve basın mensuplarına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Karabayır ve Güven, öğretmenevinde düzenledikleri ortak basın toplantısında, 8. 5 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, Türkiye genelinde olduğu gibi Kars'ta da vaat ettikleri hizmetleri birer birer gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Yatırımların 2002 yılına kadar gerçekleştirilmiş tüm yatırımlardan daha fazla olduğunu ifade eden Karabayır, "Öncelikle 2 bin 458 kilometrelik ağa sahip köy yollarımızın tümü stabilize haline getirildi. Kaynak sıkıntısı olan birkaç köyümüz hariç tüm köylerimiz şebekeli suya kavuşturuldu. Yayla ve arazi yollarımızın bir çoğu yapıldı" dedi.

Güven ise bir dünya projesi olan Pekin'i Londra'ya bağlayacak olan Kars-Tiflis- Bakü demiryolu projesinin inşaatının yapım çalışmalarının hızla devam ettiğine dikkati çekerek, "Kars-Iğdır- İran demiryolu ile ilgili uygulama projeleri yapılıyor. Ankara- Sivas arası yapımına başlanan Ankara-Kars hızlı tren projesi ile ilgili olarak Sivas-Kars arası proje çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.

Toplantıya AK Parti Milletvekilleri Zeki Karabayır, Mahmut Esat Güven, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, AK Parti İl Başkanı Ensar Erdoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yağcı, yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldı.

- KARS
Haber Yayın Tarihi : 16.05.2011 06:08 Kaynak: AAİş Bulamayan Vatandaş, Belediye Binası Önünde Kendini Benzinle Yakarak Yaşamına Son Verdi Tacikistan'da, DEAŞ'lıların Bulunduğu Cezaevinde Kanlı İsyan: En Az 32 Kişi Öldü Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı