Son Dakika Haberleri: AK Parti Konya Siyaset Akademisi'nde Sınav Heyecanı

AK Parti Konya Siyaset Akademisi'nde Sınav Heyecanı

8 yıl önce

AK Parti Konya İl Başkanlığı koordinesinde sona eren Siyaset Akademisi 10.Dönem Eğitimlerinin ardından kursiyerler sınavda ter döktü.

AK Parti Konya Siyaset Akademisi'nde Sınav Heyecanı, System.String[]

AK Parti Konya İl Başkanlığı koordinesinde sona eren Siyaset Akademisi 10. Dönem Eğitimlerinin ardından kursiyerler sınavda ter döktü.


İki ay boyunca devam eden Siyaset Akademisi'nde sona gelindi. Yapılan sınavda akademiye katılan 313 kursiyer ter döktü. Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti AR-GE'den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kürkçü, sınavın büyük bir özveriyle tamamlandığını belirterek, beklentinin üzerinde katılımın sağlanmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Siyaset Akademisi'nde başından sonuna kadar büyük bir ciddiyetle derslerin işlendiğini ve katılımcılara çok önemli bilgilerin aktarıldığını vurgulayan Kürkçü; "Derslerimiz haftada iki gün olmak üzere toplamda 16 gün aralıksız devam etti. Bu eğitimler kapsamında akademisyenlerden değerli gazetecilere ve yazarlara kadar alanında bilgi sahibi olan birçok konuşmacıyı ağırladık. Onların bilgi ve deneyimlerinden faydalandık. Başarılı bir çalışma olduğu kanaatindeyim. AK Parti yaptıkları ile bu ülkeye çok hizmet etti. Bu organizasyonlar sayesinde de AK Parti, siyasete itibar kazandırdı. Bu türlü faydalı organizasyonlarımız devam edecektir" dedi.


Siyaset Akademisi Konya Koordinatörü ve AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Önal da, "Siyaset Akademisi programımız, 15 Kasım 2011 tarihinden 5 Ocak 2012 tarihine kadar başarılı bir şekilde uygulandı. Sınavda siyasal kültür soruları, demokrasi tarihi, Türkiye ekonomisi ve demokratik doktrinler ile ilgili sorular soruldu. Bana göre AK Parti bünyesi içerisindeki en büyük projeydi bu" şeklinde konuştu. - KONYA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:57 Kaynak: İHAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım Yılmaz Morgül'den Diyarbakır'daki anneleri destekleyen ünlülere zehir zemberek sözler