AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş."Manisa'yı İzmir'in Kenarındaki Komşu Kent... - Son Dakika

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş."Manisa'yı İzmir'in Kenarındaki Komşu Kent...

18.01.2012 19:20
AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş.

"Manisa'nın İzmir'in kenarındaki komşu kent hüviyetinden arındırılıp marka kent olarak anılan bir il olması gerektiğini" belirtti.

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş,

"Manisa'nın İzmir'in kenarındaki komşu kent hüviyetinden arındırılıp marka kent olarak anılan bir il olması gerektiğini" belirtti.

Yurttaş, yaptığı yazılı açıklamada, Üniversite oyunlarıyla ve Üniversite sınavlarında başarıyı elde etmiş Manisa'nın oluşturulması gerektiğini, bunun için de Manisa'da bulunan Celal Bayar Üniversitesi'nin her alanda başarı çıtasını ve gelişimini artırmasının önemine değindi.

Manisa'nın gelişimi için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade eden Yurttaş, açıklamasında şunları kaydetti:

"Manisa'yı İzmir'in kenarındaki komşu kent Manisa olarak Manisa hüviyetinden arındırıp marka kent olarak anılan Manisa olmasına öncülük etmeliyiz. Üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan hocalarımızın bir çoğunun Manisa'da değil de İzmir'de ikamet etmesinden büyük üzüntü duyuyorum. Üniversitemizde artık bağımsızlığını kazanarak Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nin gölgesindeymiş gibi kalmamalıdır. Sadece merkezdeki üniversiteye ait fakülte bölümleriyle değil, Manisa ilimize ait tüm ilçelerde açılan ve açılacak fakültelerimizin her yönden başarıyı yakalamış, geleceğe güvenle bakabilen standartları yakalamasına öncülük etmeliyiz."

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş.'Manisa'yı İzmir'in Kenarındaki Komşu Kent... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil