AK Parti Milletvekili Eroğlu, Hasankeyf'te ağaç dikme etkinliğine katıldı - Son Dakika

AK Parti Milletvekili Eroğlu, Hasankeyf'te ağaç dikme etkinliğine katıldı

29.11.2022 21:42
AK Parti Milletvekili Eroğlu, Hasankeyf'te ağaç dikme etkinliğine katıldı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Batman'ın Hasankeyf ilçesinde ağaç dikme etkinliğine katıldı.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Batman'ın Hasankeyf ilçesinde ağaç dikme etkinliğine katıldı.

Hasankeyf Kaymakamlığı tarafından Arkeopark alanında düzenlenen etkinlik kapsamında, Zeynel Bey Türbesi çevresine ağaç dikildi.

Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, bölgedeki Ilısu Barajı'nın dünyanın sayılı barajlarından olduğunu, yılda 4 milyar 200 milyon kilovatsaat enerji ürettiğini, barajın 7 yılda masraflarını karşılayacağını söyledi.

Hasankeyf'in Türkiye'nin en güzel ilçelerinden biri olduğunu dile getiren Eroğlu, "İddia ediyorum ki; Türkiye'nin en muhteşem köyü de Ilısu köyüdür. Turizm açısından burası büyük bir potansiyele sahip. Hasankeyfliler buna hazır olsunlar." dedi.

Eroğlu, Hasankeyf'te yeşil alan oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, ilçede yeşil alanları daha da artıracaklarını belirtti.

"Burayı yemyeşil yapacağız. Türkiye'nin en muhteşem turizm merkezi olacak." diyen Eroğlu, Hasankeyf'in aynı zamanda Batman'ın da lokomotifi olacağını kaydetti.

Etkinliğe, Batman Valisi Ekrem Canalp, Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, DSİ 16. Bölge Müdürü Cihan Aksoy, Batman Orman İşletme Müdürü Huriye Öztürk, AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür katıldı.

Eroğlu etkinliğin ardından Valilik, Hasankeyf Kaymakamlığı ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti'li Güneş: 'Altılı masanın toplantıları haftalık dizilere döndü' AK Parti'li Güneş: 'Altılı masanın toplantıları haftalık dizilere döndü' Hdp'nin 'Gizli Tanıklığın Hukuka Verdiği Zararların Araştırılması' Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi Hdp'nin 'Gizli Tanıklığın Hukuka Verdiği Zararların Araştırılması' Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla Reddedildi AK Parti Kilis Milletvekili Dülger'den Regaip Kandili mesajı AK Parti Kilis Milletvekili Dülger'den Regaip Kandili mesajı

Son Dakika Güncel AK Parti Milletvekili Eroğlu, Hasankeyf'te ağaç dikme etkinliğine katıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement