AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'dan Fethiye Körfezi açıklaması Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'dan Fethiye Körfezi açıklaması Açıklaması

09.04.2021 18:09
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'dan Fethiye Körfezi açıklaması Açıklaması, System.String[]

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye Körfezi'nin temizliğiyle ilgili eylem planı hazırlandığını bildirdi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye Körfezi'nin temizliğiyle ilgili eylem planı hazırlandığını bildirdi.

Gökcan, Fethiye AK Parti İlçe Başkanlığı'nı ziyarette, Fethiye Körfezi'nin temizlenmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve bakanlık bürokratlarıyla görüştüğünü söyledi.

Yerel seçimler öncesi, Fethiye Belediyesinin seçilmeleri halince temizliği kendilerinin yapacakları sözünü verdiğini aktaran Gökcan, "Bakanlığın projesine ve parasına ihtiyacımız yok' demişlerdi. Seçildiler, ancak Fethiye Belediyesi maalesef iki yıldır herhangi bir çalışma yapmadı." ifadesini kullandı.

AK Parti milletvekilleri olarak konuyu hükümetin gündemine taşıdıklarını anlatan Gökcan, şöyle konuştu:

"Bakanımız konuyla yakından ilgilendi. DSİ başta olmak üzere ilgili kurumlarımız bir araya geldi, bir eylem planı oluşturuldu. Körfez temizliğinden önce, Körfez'in kirlenmesine neden olan faktörlerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Öncelikle evsel atıkların Körfez'e atılmasının önüne geçilmesi gerekiyor. Ayrıca, Fethiye ve Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne düşen görev ve sorumluluklar var. Kirliliğe neden olan arıtma, altyapı ve kanalizasyon çalışmalarının ilgili belediyelerce yapılması önem arz ediyor. DSİ de körfeze akan derelerin ıslah çalışmalarını yapacak. Hükümet kanadı olarak bizler de üzerimize düşen görevi yapacağız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız Fethiye Körfezi'nin temizliği ile yakından ilgileniyor. İnşallah Fethiye Körfezi'ni eski temiz günlerine tekrar kazandıracağız."

Gökcan, Fethiye Devlet Hastanesine anjiyo ünitesi kurulacağını, Fethiye ve Seydikemerlilerin çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalmayacağını dile getirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'dan Fethiye Körfezi açıklaması Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Biden, bu sözleriyle İsrail'i kızdıracak: İsrail-Filistin sorununda en iyisi iki devletli çözüm 17:45 Son Dakika! Biden, bu sözleriyle İsrail'i kızdıracak: İsrail-Filistin sorununda en iyisi iki devletli çözüm Öz kızını öldüresiye döven anneye 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi 17:38 Öz kızını öldüresiye döven anneye 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi Pastanede çalışan çocuğu taciz iddiasıyla yargılanan şahsa 2,5 yıl hapis cezası verildi 17:27 Pastanede çalışan çocuğu taciz iddiasıyla yargılanan şahsa 2,5 yıl hapis cezası verildi
Belediye başkanı açık bırakılan çukurun başında 17:24 Belediye başkanı açık bırakılan çukurun başında "Küfrü bana ediyorlar" diye tepki gösterdi FETÖ'nün 100 milyon euroluk tazminat talebi kabul edilmedi 17:11 FETÖ'nün 100 milyon euroluk tazminat talebi kabul edilmedi Son Dakika! Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti'nin 17:03 Son Dakika! Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti'nin "HDP meşrudur" sözlerine yanıt: HDP, terör örgütünün mazbata almış halidir
Oyuncu Uğur Arda Aydın, 16:42 Oyuncu Uğur Arda Aydın, "cinsel taciz" suçundan hapis cezasına çarptırıldı Sercan Yıldırım, yeni imajıyla gündeme oturdu! Hangi işlemi yaptırdığı merak ediliyor 16:12 Sercan Yıldırım, yeni imajıyla gündeme oturdu! Hangi işlemi yaptırdığı merak ediliyor
Advertisement