AK Parti'nin Balıkesir Mitingi - Son Dakika

AK Parti'nin Balıkesir Mitingi

16.05.2015 21:22
AK Parti'nin Balıkesir Mitingi, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İnşallah az kaldı, 4'üncü iktidarımıza 20 gün bir zaman kaldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İnşallah az kaldı, 4'üncü iktidarımıza 20 gün bir zaman kaldı. 7 Haziran'a kadar bu coşku artarak devam edecek, sandıkları dolduracağız, sahip çıkacağız ve inşallah o akşam Sayın Başbakanımız nerede bulunuyorsa en büyük zafer müjdesini önce Balıkesir'den alacak, buna gönülden inanıyorum" dedi.

AK Parti'nin, Balıkesir Kavayımilliye meydanındaki mitinginde vatandaşlara hitap eden Arınç, Balıkesirlilerin millet ve memleket için her zaman en güzelini yaptığını dile getirdi.

Partisinin 4'üncü iktidarına 20 gün kaldığını ifade eden Arınç, "Sevgili Balıkesirliler her zaman böyleydiniz, yapınız, karakteriniz, kimliğiniz böyle. Vatan, millet ve memleketimiz için, insanımız için her zaman en güzelini yaptınız. AK Parti kurulduktan sonra en büyük desteği siz verdiniz. 3 milletvekili seçiminden oylarımızı arttırarak iktidar partisi olduğumuzda Balıkesir hep yanımızdaydı, en büyük desteği vermişti. 3 mahalli seçimde çok başarılı sonuçlar aldık ve en son 2014'te Edip Uğur arkadaşımızı Balıkesir'in ilk Büyükşehir Belediye Başkanı yaptınız ve pek çok ilçemizi kazandırdınız" diye konuştu.

SEçime az kaldığını ifade eden Arınç, şöyle devam etti:

"İnşallah az kaldı, 4'üncü iktidarımıza 20 gün bir zaman kaldı. 7 Haziran'a kadar bu coşku artarak devam edecek, sandıkları dolduracağız, sahip çıkacağız ve inşallah o akşam Sayın Başbakanımız nerede bulunuyorsa en büyük zafer müjdesini önce Balıkesir'den alacak, buna gönülden inanıyorum. Sizin bugün bu verdiğiniz destekten biz bunu anlıyor ve görüyoruz. Balıkesir'imize 3 dönemlik iktidarımızla kamu hizmetleri bakımından çok büyük yatırımlar yapıldı. Biraz sonra Sayın Başbakanımız bunları anlatacak. Devam edenler var, yeni yatırımlarımız, müjdelerimiz var, Sayın Başbakanımız bu müjdeleri hepinize takdim edecek. Belediye başkanlarımız büyük bir gayretin içerisinde, sadece şunu istiyoruz, Balıkesir halkı daha mutlu ve huzurlu yaşasın, refah payı yükselsin, kavgasız, tartışmasız, hamdolsun huzur içinde birbirini seven, birbirine güvenen güzel insanların yaşadığı bir belde olsun. Allah'ın verdiği çok güzel nimetlere sahip Balıkesir. Tarımıyla deniziyle ulaşımıyla insan kalitesiyle ve inşallah hızlı trenlerle bütün Türkiye'ye bağlanacak ulaşım şebekesiyle. Bir taraftan sağlıktaki dönüşüm reformları, bir taraftan eğitimde attığımız büyük hamlelerle AK Parti'ye ne verdiyse karşılığını mutlaka alıyor, almaya devam edecek çünkü bizim size borucumuz var. Sizden 1 kuruş alacağımız yok, bizim size hizmet borcumuz var. Siz bize her zaman destek oldunuz, güven sağladınız."

Cumhurbaşkanı seçiminde en büyük desteği Balıkesir'den aldıklarını söyleyen Arınç, "Cumhurbaşkanımızın seçiminde ve daha önceki referandumlarda yine Balıkesir'de en yüksek oyla en büyük desteği hep sizlerden aldık. Gönlünüzde biz vardık, oy sandıklarında AK Parti vardı ve AK Parti 13 yıllık iktidarı boyunca Balıkesir'e her zaman şükran duygularını ifade etti, sizlere hizmet etmeye söz verdi ve sözünü yerine getirdi" ifadelerini kullandı.

Manisa ve Bursa milletvekilliği yaptığını, Balıkesir'in iki ilin ortasında olduğunu dile getiren Arınç, şunları kaydetti:

"Ben her zaman Manisa ile Balıkesir'in aynı kimlikte olduğunu düşünürüm. Ta milli mücadele yıllarından bu yana öncesi ve sonrasıyla insanımız çalışır, helalinden kazanır, vatanını, milletini, bayrağını sever, ahlaklıdır, inançlıdır ve hamdolsun Türk milletinin mümtaz temsilcileridir. Tarıma, sanayiye, gelişmeye bakarsak bu şehirler birlikte büyüyor ve gelişiyor. Her zaman Balıkesir'e geldim, sizler Manisa'ya geldiniz her zaman seçimlerde birbirimize yardımcı olduk, bulunduğumuz illerdeki hemşehrilerimiz de bize her zaman destek verdi. Hakikaten Balıkesir'de bu büyük coşkuya minnet borcumuz var. Biraz önce Bursa mitingini yapıp geldik. Bursa'mızda da on binlerce insan AK Parti'mize büyük bir destek gösterdi. Maşallah Balıkesir bu büyük meydanımızda iğne atsan yere düşmeyecek kadar büyük bir coşku ve heyecan gösteriyor."

"Enişteniz gibiyim"

Eşinin köken olarak Balıkesir Susurluk'tan olduğunu anımsatan Arınç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sayın Başbakanımız sizleri kucaklamak üzere sabırsızlanıyor, bir hemşehriniz, bir kardeşiniz eşim de burada. Sizden gelin almış bir enişteniz gibiyim. Çünkü hanımın kökeni Susurluk Demirkapı'dan, bak gördün mü herhalde bunlar da Demirkapılı. Münevver Hanım'ın da hatırını unutmamış olayım. Eniştelik de önemlidir. Sayın Başbakanımız dün Afyon'a gittiğinde Afyonluların eniştesi olarak biraz daha rağbet gördü, biraz daha gözü gönlü açıldı. Baldızlarını, kayınbiraderlerini andı. Demirkapı'da pek de insanımız kalmadı, dayı rahmetli oldu. Dayının hanımı var evden çıkamıyor ama buradan Demirkapı'ya, Balıklıdere'ye, Ömerköy'e selam olsun, bütün Balıkesir ile birlikte. Sevgili Balıkesirliler Allah'a emanet olun, sizleri seviyor, güveniyor ve inşallah başarılı olacağımıza inanıyoruz. Birbirinden kıymetli milletvekili adayı arkadaşlarımızla inşallah parlamentonun en güçlü gurubunu Balıkesir kuracak, şimdiden hayırlı olsun."

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti'nin Balıkesir Mitingi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu
Advertisement