Son Dakika Haberleri: AK Parti'nin Göçmen Milletvekili Sait, Balkanlar'da Expo Lobisi Yapıyor

AK Parti'nin Göçmen Milletvekili Sait, Balkanlar'da Expo Lobisi Yapıyor

8 yıl önce

AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Rifat Sait'in, Balkanlar'da İzmir'in EXPO 2020 adaylığının desteklenmesi yönündeki çalışmaları devam ediyor.

AK Parti'nin Göçmen Milletvekili Sait, Balkanlar'da Expo Lobisi Yapıyor, System.String[]

AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Rifat Sait'in, Balkanlar'da İzmir'in EXPO 2020 adaylığının desteklenmesi yönündeki çalışmaları devam ediyor. Balkan göçmeni ve TBMM Türkiye- Arnavutluk Dostluk Grubu Başkanı olan Sait, dört günlük Balkan seyahatinde Makedonya ve Kosova'yı ziyaret etti. Buralarda Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga, Sağlık Bakanı ve Adalet Partisi Genel Başkanı Ferit Agani, Makedonya Ekonomi Bakanı Valon Saraçini ve Devlet Bakanı Hadi Nezir'le görüştü. Sait'e, BASAM Genel Sekreteri olan eşi Sevilay Sait, Başbakanlık Balkan Müşaviri Sabri Demir, Makedonya'nın Türkiye Ticaret Müşaviri Alev Süleyman, Uluslararası Balkan Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler, Balkan İşadamları Derneği Başkanı İsmail Karaduman, Balkan Anadolu Derneği Asbaşkanı Sebahattin Dönmez ve İzmirli işadamları eşlik etti.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Milletvekili Sait, "EXPO'ya önem veriyoruz. Bu konuda etkin olduğumuz Balkan ülkelerinde İzmir için destek arıyoruz. Bir süre önce ziyaret ettiğimiz Arnavutluk'tan destek sözü almıştık. Makedonya ve Kosova da bu konuda bize destek veriyor. Balkan ülkelerini ziyaretlerimiz ve lobicilik çalışmalarımız devam edecek." dedi. Rıfat Sait, ay sonunda Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski'nin bir grup Makedon işadamıyla birlikte Türkiye'yi ziyaret edeceğini de belirtti. Ankara, Bursa ve İzmir'ie gidecek olan misafir heyet, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la da görüşecek. Bu ziyarete Bakan Saraçini ve Bakan Nezir de eşlik edecek.


Balkan ülkelerinde 2 milyon Türk asıllı, 12 milyon kadar Arnavut, Boşnak, Torbeş ve Pomak asıllı Müslüman akraba topluluklar yaşıyor.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:47 Kaynak: CHAAlmanya'da bir kadın, oyun konsollarının olduğu bölümde idrarını yaptı
Turabi, 5 milyon TL'lik ödülle ne yaptığını anlattı: Anneme ev aldım İSPARK değnekçileri yeniden ortaya çıktı