AK Parti'nin Kocaeli Mitingi - Son Dakika

AK Parti'nin Kocaeli Mitingi

19.03.2019 18:12
AK Parti'nin Kocaeli Mitingi, System.String[]

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'nin Bilişim Vadisi'ni Kocaeli'de inşa ettik. Birinci kısım tamamlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, " Türkiye'nin Bilişim Vadisi'ni Kocaeli'de inşa ettik. Birinci kısım tamamlandı. İnşallah birinci kısmın ikinci etabı da bir an önce tamamlanacak. Bilişim Vadisi, Türkiye'nin geleceğine etki edecek kritik yatırımlar için adeta bir üs olacak." dedi.

Bakan Varank, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Kocaeli'de düzenlenen miting öncesinde yaptığı konuşmada, vatandaşlara gösterdikleri ilgi ve coşkudan dolayı teşekkür etti.

Kocaeli'nin bugün bir kez daha milletin adamına, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sahip çıktığını ifade eden Varank, "Kocaeli, dünyanın öbür ucundan Sayın Cumhurbaşkanımızı tehdit eden çapulculara meydanı dar ediyor. Allah sizlerden razı olsun. Kocaeli, sanayinin, teknolojinin, yenilikçiliğin başkenti. Biz bu şehirde her şey üretilsin istedik. Vatandaşımıza yeni iş imkanları oluşturmanın gayreti içerisinde olduk." diye konuştu.

"Kocaeli'yi özel sektör için çekim merkezi haline getirdik"

Bakan Varank, kaynakları Kocaeli'nin geleceği için seferber ettiklerini dile getirerek, şunları söyledi:

"Burayı özel sektörümüz için çekim merkezi, üretimin adeta dinamosu haline getirdik.

16 senede 54 milyar liralık yatırıma teşvik verdik. Bu teşvikler, 89 bin vatandaşımıza iş oldu, AŞ oldu.

5 yeni organize sanayi bölgesi kurduk. Sanayicimize 'Gel buralarda üretim yap' dedik. Onlar üretti, 100 binin üzerinde istihdamla Kocaeli'de refah arttı. Kocaeli teknolojiyle parlasın istiyoruz, bunun için ilimizde güçlü bir araştırma geliştirme eko-sistemi inşa ettik.

143 firmaya Ar-Ge ve tasarım merkezi desteği verdik.

5 Teknopark kurduk. Türkiye'nin Bilişim Vadisi'ni Kocaeli'de inşa ettik. Birinci kısım tamamlandı. İnşallah birinci kısmın ikinci etabı da bir an önce tamamlanacak. Bilişim Vadisi, Türkiye'nin geleceğine etki edecek kritik yatırımlar için adeta bir üs olacak."

"Türkiye ekonomisini büyüttük"

Attıkları adımlar sayesinde Kocaeli'nin 16 yılda 13 kat büyüdüğünü vurgulayan Varank, Kocaeli'nin Türkiye'nin gururu olduğunu dile getirdi.

Bakan Varank, Kocaeli'nin, Türkiye'yi büyütme, ekonomilerini güçlendirme mücadelelerinde kendilerinin en önemli yol arkadaşları olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

"Ekonomisi bitmiş, IMF kapılarında bekleyen Türkiye'yi, Kocaeli'nin çalışkan insanlarıyla, gözü kara girişimcileriyle bugünlere taşıdık. Türkiye ekonomisini Kocaeli sayesinde 3,5 kat büyüttük. Kocaeli yanımızda olmasaydı, biz tüm bunları başaramazdık. İşte o yüzden yol arkadaşımız Kocaeli'nin gelişimi için bu güzel şehre hizmet için gece gündüz çalışıyoruz. AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneklerinden birini Kocaeli'de yaşattık. Bu şehre yıllar boyunca büyük hizmetler kazandırmış İbrahim Karaosmanoğlu başkanımıza, ağabeyimize şükranlarımızı ifade ediyoruz. İnşallah 31 Mart'ta Kocaeli'de hizmet bayrağını Tahir Büyükakın devralacak."

Kocaeli'de, sadece büyükşehirde değil, tüm ilçelerde AK Parti'nin sandıklardan birinci çıkması gerektiğini belirten Varank, "Kocaeli'ye yakışan bu olur. Şimdi ben sormak istiyorum, 31 Mart'ta tüm ilçeleriyle Kocaeli'de, Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Parti'ye, yine çok güçlü bir destek vermeye var mısınız? Türkiye'yi büyütme mücadelemizde Kocaeli'yi yine en ön safta tutmaya var mısınız? Allah sizlerden razı olsun. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti'nin Kocaeli Mitingi - Son Dakika


Son Dakika

HDP İzmir'de bir kişiyi öldüren saldırgan, savcılıkta serbest kalmak istedi 18:39 HDP İzmir'de bir kişiyi öldüren saldırgan, savcılıkta serbest kalmak istedi EURO 2020 E Grubu'nda oynayan İsveç, Slovakya'yı 1-0 farkla mağlup etti 18:07 EURO 2020 E Grubu'nda oynayan İsveç, Slovakya'yı 1-0 farkla mağlup etti Emekli tuğamiral intihar etti! Aydın Eken, evinde ölü bulundu 17:42 Emekli tuğamiral intihar etti! Aydın Eken, evinde ölü bulundu
75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz 17:21 75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız 16:54 Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış 15:30 Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış
Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı 14:48 Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı Didem Soydan'dan dikkat çeken itiraf! Kötü alışkanlığından kurtulmak istiyor 14:11 Didem Soydan'dan dikkat çeken itiraf! Kötü alışkanlığından kurtulmak istiyor
Advertisement