HDP'nin Aday Listesinde Dikkat Çeken İki İsim - Son Dakika

HDP'nin Aday Listesinde Dikkat Çeken İki İsim

07.04.2015 16:09

AK Parti'nin kurucu isimlerinden olan Dengir Mir Mehmet Fırat, HDP'nin Mersin'de 1. sıradan adayı olurken eski CHP'li Celal Doğan ise Antep 1. sıra aday oldu.

İlk kez bir genel seçime parti olarak katılma kararı alan HDP'de aday belirleme süreci tamamlandı. Partinin bazı önde gelen isimleri 2 dönem kuralına takılırken, AK Parti kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat ile eski CHP'li Celal Doğan da listeye girdi.

FIRAT, MERSİN 1. SIRA

Halkların Demokratik Partisi, Mersin'de 1. sırada Dengir Mir Mehmet Fıratı aday gösterdi. Fırat 14 Ağustos 2001'de Türk siyasi hayatına başlayan AK Parti'nin kurucu isimlerindendi.

ESKİ CHP'Lİ ANTEP 1. SIRA

7 Haziran seçimlerine kısa bir süre HDP'nin Gaziantep Milletvekili 1. sıra adayının Celal Doğan olduğu kesinleşti. YSK'ya verilen listede 1. sıra milletvekili adayının Celal Doğan olduğu kesinleşti.

"GİZLİ TEBRİK ALDIM"

Dengir Mir Mehmet Fırat, 7 Haziran seçimleri için HDP'den aday adayı olmasının ardından "AK Parti'den gizli tebrikler aldığını" söylemişti.

"HDP BARAJI AŞMAZSA..."

Fırat, "HDP Barajı aşamazsa, AK Parti, Anayasayı değiştirecek bir çoğunluğa erişebilir. Türk tipi Başkanlık sistemi gelebilir. "Kürtler her türlü işkenceye alışık. Türkler de düşünsün. Onlara daha zor gelir" demiştim. HDP barajı aşamadığında sorun sadece Kürtlerin problemi olmaktan çıkar Türkiye 'nin temel problemi olur. Günahını ise sadece HDP'ye yüklemek yanlış olur" diye konuşmuştu.

HDP'nin Aday Listesinde Dikkat Çeken İki İsim

Son Dakika Güncel HDP'nin Aday Listesinde Dikkat Çeken İki İsim - Son Dakika


Son Dakika

Popülerliğin zirvesindeyken oyunculuğu bırakıp cam silmeye başlayan Dieter Brummer'ın ölümü acı oldu 17:16 Popülerliğin zirvesindeyken oyunculuğu bırakıp cam silmeye başlayan Dieter Brummer'ın ölümü acı oldu Sinovac veya BioNTech olan Türk vatandaşları hangi ülkelere girebilir? İşte merak edilen liste 17:08 Sinovac veya BioNTech olan Türk vatandaşları hangi ülkelere girebilir? İşte merak edilen liste İmamoğlu, sağlıkçıların toplu ulaşım ve İSPARK'lardan ücretsiz faydalanması kararına karşı çıktı 16:56 İmamoğlu, sağlıkçıların toplu ulaşım ve İSPARK'lardan ücretsiz faydalanması kararına karşı çıktı
Mavi Şimşekler, Benjamin Stambouli'yle 2 yıllık anlaşma sağladı 16:51 Mavi Şimşekler, Benjamin Stambouli'yle 2 yıllık anlaşma sağladı Son Dakika: Selden etkilenen yerler afet bölgesi ilan ediliyor 16:24 Son Dakika: Selden etkilenen yerler afet bölgesi ilan ediliyor Oyuncu Emine Ün ve kız kardeşi Duygu'nun benzerliği sosyal medyada ilgi odağı oldu 15:53 Oyuncu Emine Ün ve kız kardeşi Duygu'nun benzerliği sosyal medyada ilgi odağı oldu
Otomobilin çarpması sonucu havaya fırlayan motosikletli genç hayati tehlikeyi atlattı 15:15 Otomobilin çarpması sonucu havaya fırlayan motosikletli genç hayati tehlikeyi atlattı Kurbanlık koyunun peşinden giden tıp öğrencisi Onur Eker'in otopsi raporu çıktı: Vücudunda çok sayıda arı iğnesi var 14:36 Kurbanlık koyunun peşinden giden tıp öğrencisi Onur Eker'in otopsi raporu çıktı: Vücudunda çok sayıda arı iğnesi var
Advertisement