HDP'nin Aday Listesinde Dikkat Çeken İki İsim - Son Dakika

HDP'nin Aday Listesinde Dikkat Çeken İki İsim

07.04.2015 16:19

AK Parti'nin kurucu isimlerinden olan Dengir Mir Mehmet Fırat, HDP'nin Mersin'de 1. sıradan adayı olurken eski CHP'li Celal Doğan ise Antep 1. sıra aday oldu.

İlk kez bir genel seçime parti olarak katılma kararı alan HDP'de aday belirleme süreci tamamlandı. Partinin bazı önde gelen isimleri 2 dönem kuralına takılırken, AK Parti kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat ile eski CHP'li Celal Doğan da listeye girdi.

FIRAT, MERSİN 1. SIRA

Halkların Demokratik Partisi, Mersin'de 1. sırada Dengir Mir Mehmet Fıratı aday gösterdi. Fırat 14 Ağustos 2001'de Türk siyasi hayatına başlayan AK Parti'nin kurucu isimlerindendi.

ESKİ CHP'Lİ ANTEP 1. SIRA

7 Haziran seçimlerine kısa bir süre HDP'nin Gaziantep Milletvekili 1. sıra adayının Celal Doğan olduğu kesinleşti. YSK'ya verilen listede 1. sıra milletvekili adayının Celal Doğan olduğu kesinleşti.

"GİZLİ TEBRİK ALDIM"

Dengir Mir Mehmet Fırat, 7 Haziran seçimleri için HDP'den aday adayı olmasının ardından "AK Parti'den gizli tebrikler aldığını" söylemişti.

"HDP BARAJI AŞMAZSA..."

Fırat, "HDP Barajı aşamazsa, AK Parti, Anayasayı değiştirecek bir çoğunluğa erişebilir. Türk tipi Başkanlık sistemi gelebilir. "Kürtler her türlü işkenceye alışık. Türkler de düşünsün. Onlara daha zor gelir" demiştim. HDP barajı aşamadığında sorun sadece Kürtlerin problemi olmaktan çıkar Türkiye 'nin temel problemi olur. Günahını ise sadece HDP'ye yüklemek yanlış olur" diye konuşmuştu.

Kaynak: Haberler.Com
Hdp'nin 'Asgari Ücretlilerin Enflasyona Karşı Korunması İçin Alınacak Önlemlerin Belirlenmesi' Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla... Hdp'nin 'Asgari Ücretlilerin Enflasyona Karşı Korunması İçin Alınacak Önlemlerin Belirlenmesi' Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla... Hdp'nin Seçim Güvenliğine İlişkin Endişelerin Giderilmesi İçin Genel Görüşme Açılması Önerisi, AKP ve MHP'lilerin Oylarıyla TBMM'de Reddedildi Hdp'nin Seçim Güvenliğine İlişkin Endişelerin Giderilmesi İçin Genel Görüşme Açılması Önerisi, AKP ve MHP'lilerin Oylarıyla TBMM'de Reddedildi Sancar, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması Sancar, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

Son Dakika Güncel HDP'nin Aday Listesinde Dikkat Çeken İki İsim - Son Dakika


Advertisement