Son Dakika Haberleri: AK Parti Sivas Milletvekili Bilgin Açıklaması

AK Parti Sivas Milletvekili Bilgin Açıklaması

4 yıl önce

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, şehitlerin kanının yerde kalmayacağını vurgulayarak, terörün kaybedeceğini, kardeşlik, birlik ve beraberliğin kazanacağını belirtti.

AK Parti Sivas Milletvekili Bilgin Açıklaması, System.String[]

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, şehitlerin kanının yerde kalmayacağını vurgulayarak, terörün kaybedeceğini, kardeşlik, birlik ve beraberliğin kazanacağını belirtti.


Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclis Toplantısında konuşan Bilgin, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına değinerek, dün son yolculuğuna uğurlanan Sivaslı özel harekat polisi Osman Yurt'a ve diğer şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Terörün kazanma şansının bulunmadığını vurgulayan Bilgin, "Şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak. Terör kaybedecek, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz kazanacak. Güneydoğu'da terör örgütüyle savaştan ziyade, uluslararası projelerin uzantılarıyla mücadele vardır, ancak kazanan devletimiz olacaktır" ifadelerini kullandı.


Belediyeleri yerel kalkınmanın mimarı olarak nitelendiren Bilgin, "Sivas'ın gelişmesinde, güzelleşmesinde AK Parti belediyeciliğinin hayati önemi vardır. Geçmiş dönemde, şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Sivas Belediyesi'ni örnek olarak gösteriyordu. Bu dönemde de örnek olacak çalışmaları yapacağınızdan eminim" değerlendirmesinde bulundu.


"Terörü bitirme noktasında devletimiz kararlı"


AK Parti Sivas Milletvekili Selim Dursun ise şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek, "Terörü bitirme noktasında, devletimiz, askerimiz, polisimiz ve milletimiz kararlı. Allah'ın izniyle bu beladan en kısa zamanda kurtulacağız" açıklamasında bulundu.


Şehircilik anlamında Sivas'ın farklılaştığını her yönüyle ortaya koyduğunu aktaran Dursun, "Dışarıdan gelen insanlarımızın algıladığı güzel intibaların ötesinde bir durumu yaşıyoruz. Şehri sosyalleştiren, güzelleştiren ve kültürel yönden farklılaştıran bir yapımız var. Kalkınma sadece altyapı ile olmuyor, bütün bunlar bütünleşince inşallah Sivasımız marka şehir olacaktır" ifadelerine yer verdi.


Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da kentin sorunlarının çözülmesi noktasında gayret gösteren milletvekillerine teşekkür etti. Ankara'da kentin sorunlarıyla ilgili temaslarda bulunduğunu anımsatan Aydın, şunları kaydetti:


"Bir şehrin bakanının olması büyük bir şans, vekillerinin kendi arasındaki uyumu ve bizimle olan diyaloğu büyük bir şans ve biz bu durumu şehrimiz için en iyi şekilde kullanacağız. Nasıl ki ilk dönemimizde yaptığımız hizmetlerle Türkiye'de belediyecilik noktasında örnek gösterilmişsek, inşallah 2019'a ulaştığımızda da yaptığımız birçok proje Türkiye'ye örnek teşkil edecektir. Burada belediye meclis üyelerimizin de büyük katkısı vardır, bu bir ekip işidir. Ankara ve Sivas ayağı ile personeli ve meclis üyeleriyle birlik olduğumuz zaman başaramayacağımız hiçbir proje yoktur. Bu birlik ve beraberliği ülkemiz için de diliyorum."


Yaşanan terör olaylarını kınayan Aydın, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Haber Yayın Tarihi: 11.02.2016 04:42 Kaynak: AATürkiye, Ceren Özdemir cinayetini konuşurken Bursa'dan gelen görüntü kan dondurdu
Fuhuş şebekesi çökertildi! Kadınların günlük kazançlarını deftere not ettiler İmamoğlu, kendisini eleştiren vatandaşa esprili bir dille yanıt verdi: İstanbul'un enerji ihtiyacını karşılar