Son Dakika Haberleri: AK Parti Siyaset Akademisi Sınavı Yapıldı

AK Parti Siyaset Akademisi Sınavı Yapıldı

8 yıl önce

AK Parti Siyaset Akademisi Tekirdağ bölgesi sınavı Çorlu'da yapıldı.

AK Parti Siyaset Akademisi Sınavı Yapıldı, System.String[]

AK Parti Siyaset Akademisi Tekirdağ bölgesi sınavı Çorlu'da yapıldı. Çorlu Meslek Yüksek Okulu'nda, tek oturumda yapılan sınava Tekirdağ Merkez, Çerkezköy ve Çorlu'dan 125 öğrenci katıldı.


Akademi İl Koordinatörü Bilal Tekin başkanlığında yapılan sınava, Tekirdağ il Genel Meclisi AK Parti üyesi Fahrettin Sergin, AK Parti Çorlu Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Eryılmaz ve AK Parti Çorlu Yönetim Kurulu üyesi ibrahim Özcan gözetmen olarak katıldı.


Kameraların izlediği sınavda, öğrencilere çoktan seçmeli 50 soru soruldu. Sınavda sorulan soruların ağırlıkla Türkiye gündemini oluşturan konulardan olduğu öğrenildi. Sorularda en çok yanlışın "2011 yılında ülkemize en çok turist hangi ülkeden geldi" sorusuna çoğunluğun Almanya yerine Rusya işaretlenmesi olduğu belirtildi.


Sınavda, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Adnan Volkan ve yönetimi, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaattin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan İnce de öğrenciler arasında yer aldı. 26 Kasım 2011 tarihinde başlayan ve 10 hafta süren sınav sonuçlarının önümüzdeki hafta içinde internet ortamında yayınlanacağı, il birincilerine sertifikalarının AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği öğrenildi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:29 Kaynak: CHAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Şeyma Subaşı, ten rengi bluzu ve iç çamaşırsız pozuyla sosyal medyada olay oldu Manisa, Alman otomotiv devi Volkswagen'i bekliyor