Son Dakika Haberleri: AK Parti Sözcüsü Ünal'dan İttifak Açıklaması: Dörtlü Zirve Yapılacak

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan İttifak Açıklaması: Dörtlü Zirve Yapılacak

2 yıl önce

İttifak çalışmaları ile ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, 2 komisyon başkanı, Sayın Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanımız dörtlü bir toplantı gerçekleştirecek." dedi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ittifak görüşmeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, "Biz bu hafta tamamlayacağız. Genel Başkanlara sunacağız. Genel Başkanlar görüştükten sonra da Meclise gelecek" diye konuştu.

"SON TOPLANTI DİYE BİR ŞEY YOK"

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin ittifak ile ilgili sorularını cevapladı. Ünal, ittifak toplantısına ilişkin soruya, "Bugün toplantımız var. Fakat son toplantı diye bir şey yok. Bizim toplantımız uzun sürecek" ifadelerini kullandı.

"DÖRTLÜ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLECEK"

Seçim paketinin bu hafta Meclise gelmesine ilişkin soruya Ünal, "Biz bu hafta tamamlayacağız. Genel Başkanlara sunacağız. Genel Başkanlar görüştükten sonra da Meclis'e gelecek. Komisyon Başkanları ve Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız dörtlü bir toplantı gerçekleştirecekler. Bu hafta ya da en geç haftaya olur" dedi.

"SAADET PARTİSİ KENDİ GÖRÜŞLERİNİ BİZE BİLDİRDİ"

Saadet Partisi'ne ittifak metninin gönderilebileceğine dair soruya Ünal, "Saadet Partisi bizimle yaptığı görüşmede uyum çalışmalarıyla ilgili kendi görüşlerini bize yazılı olarak bildirdi. Biz tabi ki bütün siyasi partilerin bize sundukları katkıları dikkate alıyoruz ve değerlendiriyoruz" şeklinde konuştu.

'Saadet Partisi ile ittifak olabilir mi' sorusuna Ünal, "Saadet Partisi'yle yapılan görüşmede ittifak görüşülmedi. 'İttifak yapalım yapmayalım'dan ziyade, genel bir dış ve iç politika değerlendirilmesi ve uyum paketine ilişkin düşüncelerini bizimle paylaştılar" diye konuştu.
Nasıl Yapıldığını Sadece İki Kişi Biliyor! Günde Bin Tane Üretilip Türkiye'nin Dört Bir Yanına Satılıyor Poşet Formalı Küçük Messi'nin Annesi Konuştu: Her Gün Ölüm Korkusuyla Yaşıyoruz

Malezya'da Gaspçı Dehşeti! Kadını Acımasızca Dövüp Çantasını Alıp Kaçtı