Son Dakika Haberleri: İttifak Teklifi Kabul Edildi, Meclis'te Kavga Çıktı! CHP ve MHP'li Vekiller Birbirine Girdi

İttifak Teklifi Kabul Edildi, Meclis'te Kavga Çıktı! CHP ve MHP'li Vekiller Birbirine Girdi

8 gün önce

Siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Ardından TBMM kulisinde CHP ve MHP milletvekilleri arasında kavga çıktı.

AK Parti ve MHP'nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi de içeren 26 maddelik ortak kanun teklifi, Meclis Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

ÇAM, ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ HATIRLATINCA ORTALIK KARIŞTI

Siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. TBMM kulisinde CHP ve MHP milletvekilleri arasında kavga çıktı.

CHP İzmir Milletvekili Musa ÇamCumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önceki yıllarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözlerini hatırlattı. O sözler hem AK Parti hem de MHP sıralarından tepki aldı. Gerginliğin ardından Genel Kurul'a yarım saatlik ara verildi. Ara süresince kavga durulmadı.

3 BİRLEŞİM CEZA

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam hakkında TBMM'den 3 birleşim çıkarma cezası verildi.
Devlet Bahçeli Hakkında Yazılan Kitaba Toplatma Kararı "Yerel Seçimde İttifak Olacak mı?" Sorusuna Erdoğan'dan Yanıt: Bahçeli ile Konuşuyoruz

Erdoğan'dan Nevruz Müjdesi: 23 Milyon Haneye Karaçam Tohumu Göndereceğiz! AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı'nı Kadın Kılığındaki PKK'lı Katletmiş