Ak Partili Gençlerden Okul Kütüphanesine Destek - Son Dakika

Ak Partili Gençlerden Okul Kütüphanesine Destek

18.01.2012 15:00
Ak Partili Gençlerden Okul Kütüphanesine Destek, System.String[]

AK Parti Bahçelievler İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları üyeleri, İnebolu'daki Atabeyli İlköğretim Okuluna 1000 kitap ve fotokopi cihazı kazandırdı."Rafta Durmasın, Herkes Okusun" sloganıyla yola çıkan partililer, 10 köye 10 bin kitap götürme...

AK Parti Bahçelievler İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları üyeleri, İnebolu'daki Atabeyli İlköğretim Okuluna 1000 kitap ve fotokopi cihazı kazandırdı.

"Rafta Durmasın, Herkes Okusun" sloganıyla yola çıkan partililer, 10 köye 10 bin kitap götürme kampanyasının ilk durağı İnebolu'ya geldi. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömer Karahan ve üyeler, kitapları okula teslim etti. Okul kütüphanesine, partinin İstanbul İl Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir'in ismi verildi.

Ömer Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin amacının, raflarda duran kitapları Anadolu'ya götürmek olduğunu belirterek, "Biz kütüphaneleri kurup geri dönmeyeceğiz. Oradaki ihtiyaçları da görüp, oradaki insanların dertlerini, sıkıntılarını dinleyeceğiz. Sadece kitap değil, gerekirse yiyecek, giyecek gibi ihtiyaçlar ve çocuklara oyuncaklar götüreceğiz. Onların yaralarına merhem olmaya çalışacağız" dedi.

Kitapların çoğunluğunun ikinci el, bir kısmının da yeni olduğunu ifade eden Karahan, şunları kaydetti:

"Bahçelievler 700 bin nüfuslu bir ilçe. AK Parti Gençlik Kolları olarak Eğitim Birimi Başkanlığının yönlendirmesiyle bütün teşkilat olarak bu projeyi yürüttük. Proje kapsamında kitaplar bize gelmedi, biz kitapları evlerden topladık. Halkımızın çok güzel geri dönüşü oldu. Bahçelievler çok duyarlı davrandı. Hatta Bahçelievler dışından bile talepler oldu. İlçe dışına da gittik. İnternet sayfamızdan ya da pankartları görüp de başka yerlerde oturan insanlar bizi aradılar. Biz hizmet götürdüğümüz yerlere ayrım yapmadan gittik. Biz yayın evlerinden kitap alıp buraya da getirebilirdik. Biz istedik ki paylaşım olsun, manevi boyutu olsun. Proje kapsamında 17 bin kitap topladık. İş adamlarından yardım etmek isteyen insanlardan okulların böyle bir ihtiyaçları olduğunu söyledik. Sağ olsunlar kırmadılar bizi. Bu okulumuza fotokopi makinesi hediye ettik. Genç Akademi Derneği üzerinden de geniş bir yelpazede halk desteği oldu. Bu tür kampanyalarımız devam edecek. Van'da 3 kütüphane yapacağız."

Karahan, kampanya kapsamında Van, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Erzincan ve Malatya illerini de ziyaret ederek, yeni kütüphaneler kuracaklarını sözlerine ekledi.

- KASTAMONU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ak Partili Gençlerden Okul Kütüphanesine Destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir depremiyle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Sakarya UMKE ekibi enkaz altında kalan bir kadını kurtardı İstanbul Ataşehir'de korkutan patlama! Çöp kutusuna bomba atıldı iddiası Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan şüphelinin pişkinliği pes dedirtti: Seni polise şikayet edeceğim Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 37'ye yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı
20:42