Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar - Son Dakika

Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar

17.12.2018 14:19
Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar, System.String[]

2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için düzenlenen referandumda AK Partililerin üstüne saksı atan İzmirli Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri suçlamasıyla yargılandıkları davada 11'er ay 20'şer gün hapis cezası aldı.

2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için düzenlenen referandumda AK Partililerin üstüne saksı atan İzmirli Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri suçlamasıyla yargılandıkları davada 11'er ay 20'şer gün hapis cezası aldı. Anne ve oğlu, açılan iki davadan birinden de "mala zarar verme" suçundan 5 ay ceza aldı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 2017 yılında yaşanan olayda, Ayşe Gül Gürçen (53) ve oğlu İsmail Hakkı Hacet (36), Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için referandum çalışması yapan AK Partili kadınlarla tartışarak, balkondan parti aracına saksı atmıştı. Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet'ten şikayetçi olanların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri yönünde ifade vermeleri üzerine anne ile oğlu hakkında Karşıyaka 4. Asliye Ceza Mahkemesinde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla ve Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesinde ise "hakaret" ve "mala zarar verme" suçlarından dava açıldı.

Ana ve oğul hakkında açılan davalarda ise karar çıktı. Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, yargılama sonucunda suçlu bulundu. Anne ve oğlu, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 11'er ay 20'şer gün hapis cezası aldı. Cezayı 7'şer bin TL adli para cezasına çeviren hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına da karar verildi.

Açılan ikinci dava ise Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Davada "hakaret" suçlamalarından beraat eden sanıklar, "mala zarar verme" suçundan ise 5 ay hapis cezası aldı.

Anne Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, mahkemenin gerekçeli kararı açıklamasının ardından, "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçlarından İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne kararı temyiz etmek için başvurdu.

Olay

22 Mart 2017'de akşam saatlerinde İzmir'in Karşıyaka ilçesine bağlı Bostanlı semtinde yaşanan olayda, referandum çalışması yürüten AK Parti Kadın Kolları broşür dağıtmak için bir sokağa girdi. Seçim aracı eşliğinde yürüyen AK Partili kadınlar ile bazı sokak sakinleri arasında araç müziğinin sesinin yüksek olduğu gerekçesiyle tartışma çıktı. İddiaya göre, bu sırada evinin balkonunda bulunan 53 yaşındaki Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, AK Partili kadınlara saksı attı. Saksının seçim aracına gelmesi sonucu maddi hasar oluştu.Olay sonrası hem AK Partili kadınlar, hem de Ayşe Gül Gürçen birbirlerinden şikayetçi olmuştu. - İZMİR

Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar
Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti