Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar - Son Dakika

Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar

17.12.2018 14:34

AK Partili kadınlara saksı atmışlardı, hapis cezası aldılar Saksı atan anne ve oğlu, Cumhurbaşkanına hakaretten 11'er ay 20'şer gün, mala zarar vermeden 5 ay ceza aldı Anne ve oğlu, Cumhurbaşkanına hakaretten aldıkları cezayı temyize götürecekİZMİR - 2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet...

AK Partili kadınlara saksı atmışlardı, hapis cezası aldılar

Saksı atan anne ve oğlu, Cumhurbaşkanına hakaretten 11'er ay 20'şer gün, mala zarar vermeden 5 ay ceza aldı

Anne ve oğlu, Cumhurbaşkanına hakaretten aldıkları cezayı temyize götürecek

İZMİR - 2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için düzenlenen referandumda AK Partililerin üstüne saksı atan İzmirli Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri suçlamasıyla yargılandıkları davada 11'er ay 20'şer gün hapis cezası aldı. Anne ve oğlu, açılan iki davadan birinden de "mala zarar verme" suçundan 5 ay ceza aldı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 2017 yılında yaşanan olayda, Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet (36), Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için referandum çalışması yapan AK Partili kadınlarla tartışarak, balkondan parti aracına saksı atmıştı. Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet'ten şikayetçi olanların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri yönünde ifade vermeleri üzerine anne ile oğlu hakkında Karşıyaka 4. Asliye Ceza Mahkemesinde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla ve Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesinde ise "hakaret" ve "mala zarar verme" suçlarından dava açıldı.

Ana ve oğul hakkında açılan davalarda ise karar çıktı. Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, yargılama sonucunda suçlu bulundu. Anne ve oğlu, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 11'er ay 20'şer gün hapis cezası aldı. Cezayı 7'şer bin TL adli para cezasına çeviren hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına da karar verildi.

Açılan ikinci dava ise Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Davada "hakaret" suçlamalarından beraat eden sanıklar, "mala zarar verme" suçundan ise 5 ay hapis cezası aldı.

Anne Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, mahkemenin gerekçeli kararı açıklamasının ardından, "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçlarından İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne kararı temyiz etmek için başvurdu.

Olay

22 Mart 2017'de akşam saatlerinde İzmir'in Karşıyaka ilçesine bağlı Bostanlı semtinde yaşanan olayda, referandum çalışması yürüten AK Parti Kadın Kolları broşür dağıtmak için bir sokağa girdi. Seçim aracı eşliğinde yürüyen AK Partili kadınlar ile bazı sokak sakinleri arasında araç müziğinin sesinin yüksek olduğu gerekçesiyle tartışma çıktı. İddiaya göre, bu sırada evinin balkonunda bulunan 53 yaşındaki Ayşe Gül Gürçen ve oğlu İsmail Hakkı Hacet, AK Partili kadınlara saksı attı. Saksının seçim aracına gelmesi sonucu maddi hasar oluştu.Olay sonrası hem AK Partili kadınlar, hem de Ayşe Gül Gürçen birbirlerinden şikayetçi olmuştu.

Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar
Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar
Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar
Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ak Partili Kadınlara Saksı Atmışlardı, Hapis Cezası Aldılar - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı