Ak Partili Turan: "(Chp Yürüyüşü) Sorumsuzca Davranışın, Seçmen Nezdinde Mutlaka Karşılığı... - Son Dakika

Ak Partili Turan: "(Chp Yürüyüşü) Sorumsuzca Davranışın, Seçmen Nezdinde Mutlaka Karşılığı...

19.06.2017 16:49

AK Partili Turan: "(CHP yürüyüşü) Sorumsuzca davranışın, seçmen nezdinde mutlaka karşılığı olacaktır" AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan: "15 yılda AK Parti iktidar olmuşsa, bu sadece AK Parti'nin başarısı değil.

AK Partili Turan: "(CHP yürüyüşü) Sorumsuzca davranışın, seçmen nezdinde mutlaka karşılığı olacaktır"

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan:

"15 yılda AK Parti iktidar olmuşsa, bu sadece AK Parti'nin başarısı değil. Bu tarz halktan kopuk, samimiyetten uzak, iddialar, yaklaşımlar da AK Parti'yi güçlü kılan jargon hale geldi"

ANKARA - AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "15 yılda AK Parti iktidar olmuşsa, bu sadece AK Parti'nin başarısı değil. Bu tarz halktan kopuk, samimiyetten uzak, iddialar, yaklaşımlar da AK Parti'yi güçlü kılan jargon hale geldi" dedi.

Turan, TBMM'de gazetecileri makamında kabul etti. Turan, Muharrem Erkek'in Genel kurul'da yaptığı konuşmada kendisinin de bulunduğu bir fotoğraf gösterdiğini hatırlatarak, "Fotoğrafta kendimi aradım. Şurada bardağın üzerinde fotoğrafımız olduğunu gördük. Biz 7 Haziran'da Çanakkale'de binlerce fesleğen dağıtmıştık. O fesleğenlerden biri. 'Rabia işareti yapanlar var, Bülent Turan var' dediler. Ben yokum. Benim oradaki fesleğende çıkartmam var. Sonra kıvırdılar. 'Bizim kastımız sen değildin, fotoğrafındı' diye. Ama diğerleri bizim arkadaşlarımız olduğunu iddia ettiler. Bir tanesi Yılmaz Uysal ayaktaki kişi, CHP'nin Bayramiç Yönetim kurulu üyesi. Rabia işareti yapan kişi 26 Mayıs 2015'te 20. kez şampiyon olarak, 4 yıldız alınmasına vurgu yapan hareket yapıyor. DSP'nin ilçe Başkanı. Bu kişilerden bir tanesi DSP'nin, bir tanesi CHP'nin Yönetim Kurulu Üyesi. İnsanların ne içtiği bizim işimiz yok. Samimiyet siyasettir. 15 yılda AK Parti iktidar olmuşsa, bu sadece AK Parti'nin başarısı değil. Bu tarz halktan kopuk, samimiyetten uzak, iddialar, yaklaşımlar da AK Parti'yi güçlü kılan jargon hale geldi" dedi.

İç tüzük konusunda 15 yıllık AK Parti iktidarında revize talepleri olduğunu söyleyen Turan, "Demokratik muhalefeti güçlendiren, iş yapma kabiliyetini arttıran, işi yapma üzerine kurulan bir tüzüğü hep istedik. Şimdiye kadar çok sayıda girişim olduğu halde, bu konu hep yarım kalmıştı. ne yapacağımızı eski yıllarda dört parti, beş parti, bir araya gelmiş, bir iki madde dışında hemen hemen tüm maddelerde ortak bir iç tüzük metini ortaya çıkmış. Her partinin bununla ilgili çalışma yapması ve bir an önce bunu Meclise vermesi, gecikmeden bu konuyu geride bırakmamız lazım. Diğer partilerin de iç tüzük tekliflerini getirmeleri lazım. Bu sadece AK Parti'nin işi değil. Bu milletin verdiği bir görev. Her parti hazırlık yapsın, uyum yasaları ile ilgili çalışmalarını yapsın, zaman kaybetmeden bunları geride bırakıp, milletin beklediği diğer konulara ağırlık verelim" ifadelerini kullandı.

OHAL uzatımına ilişkin olarak talep gelirse değerlendireceklerini söyleyen Turan, 17 Temmuz'da çalışmalarına başlayacağını ve çalışmalarını yapacaklarını ifade etti. Turan, iç tüzük kafalarında metnin net olduğunu belirterek, kendilerinin çalışacağını ifade etti. Turan, "Aklın yolu bir, her partiyle uzlaşırız. Tüzük meclisin meselesi. Tüm partilerle çok az ihtilaf kalmıştı" şeklinde konuştu.

CHP'nin yürüyüşüne ilişkin olarak Turan sokağa çağırmanın ana muhalefet partisine yakışmadığını belirtti. Turan, "Sorumsuzca davranışın, seçmen nezdinde mutlaka karşılığı olacaktır. Örneğin dün Hasan Tatlı isimli partili kalp krizi geçirerek bugün rahmetli olmuş. Allah rahmet eylesin. Bunun sorumluluğu malum kişinindir. Yaşlı insanları yürütmek, bunları yağmurda yürütmek akla ziyan bir yaklaşım Meclis'ten arabayla git yürüyüşün olduğu yere, azıcık yürü, tekrar gel, Meclis'e katıl, tekrar yürü. Hasan Tatlı amcamızın rahmetli olması gibi benzer olaylar olmasından endişe ediyoruz. Biz kendilerini sağduyuya davet ediyoruz" diye konuştu.

Ak Partili Turan: (Chp Yürüyüşü) Sorumsuzca Davranışın, Seçmen Nezdinde Mutlaka Karşılığı...
Ak Partili Turan: (Chp Yürüyüşü) Sorumsuzca Davranışın, Seçmen Nezdinde Mutlaka Karşılığı...
Ak Partili Turan: (Chp Yürüyüşü) Sorumsuzca Davranışın, Seçmen Nezdinde Mutlaka Karşılığı...
Ak Partili Turan: (Chp Yürüyüşü) Sorumsuzca Davranışın, Seçmen Nezdinde Mutlaka Karşılığı...

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ak Partili Turan: '(Chp Yürüyüşü) Sorumsuzca Davranışın, Seçmen Nezdinde Mutlaka Karşılığı... - Son Dakika


Son Dakika

İş insanından şoke eden iddialar: 2 aracımı alıp geri vermedi, müstehcen sitelerde telefon numaramı paylaştı Cani koca, boşanmak isteyen Ukraynalı eşi Anna Butim'in yüzünü falçatayla parçaladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti