AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana - Son Dakika

AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana

04.03.2021 08:51

AK Parti Uşak milletvekili İsmail Güneş, TBMM Basın koridorunda tarhana dağıttı. Güneş, korona risk haritasında düşük riskli iller arasında olması sebebiyle dikkat çeken Uşak'ın sırrının tarhana olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs verilerinin değerlendirilip illerin farklı renkler ile gösterildiği risk haritası, geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu haritada, ülkemizin batısındaki tek düşük riskli il olan Uşak dikkat çekti. Milyonlar, Uşak'ın koronavirüs salgınına karşı mücadelesini ve düşük riskli iller arasında olmasının sebebini merak etti.

AK Partili vekil korona için TBMM'de tarhanaya dikkat çekti

"BAŞARININ SIRRI UŞAK TARHANASINDA"

Bu gelişmeler yaşanırken, AK Parti Uşak milletvekili İsmail Güneş TBMM Basın koridorunda gazetecilere tarhana dağıttı. Koronavirüs salgını ile mücadele ettiklerini belirten Güneş, "Biz buna ilaveten diyoruz ki, Covid-19 ile başarının sırrı Uşak tarhanasında. Uşak Tarhanasının içindeki domatesi, soğanı, biberi diğer taraftan baharatları Uşak'ta yetişiyor. Mineral zenginliği, nem oranını düşüklüğü, sevgiyle yoğurulması var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi Latife Hanım Uşaklı" ifadelerini kullandı.

AK Partili vekil korona için TBMM'de tarhanaya dikkat çekti

"BİLİMSEL OLARAK AÇIKLAYAMAYIZ"

"Tarhananın Covid olmamanızda etkisi var mı?" sorusuna Güneş, "Bilimsel olarak açıklayamayız ama tarhananın içinde yüzde 30 civarında protein var. Soğanın içine konmasıyla antibiyotik etkisi gösteriyor" sözleriyle yanıt verdi.

"ÇOK BÜYÜK ETKİSİ VAR"

Güneş, Uşak'ın koronavirüs haritasında düşük riskli iller arasında yer almasında etkisi olup olmadığına ilişkin soruya, "Çok büyük etkisi var. Valimizin, Belediye Başkanlarımızın, emniyet personelimizin, Milli Eğitim personelimizin, Diyanet personelimizin başta sağlık personeli Uşak halkının çok büyük katkısı var ama işin asıl sırrı Uşak tarhanasında" dedi.

AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana
Normalleşme haritasına bakan herkes bu ili fark ediyor! İşte Uşak'ın mavi kalmasının 3 sırrı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana - Son Dakika


YORUMLAR (11)
  • tarhana: tarhanayla ilgili makaleler okudum sağlık ve beslenme açısından büyük etkisi var ama tarhan covidden koruyor diyebilmek için bilimsel bir çalışma yapılması lazım diğer taraftan baktığımızda beslenme ve hastalıkların birebir bağlı olduğu birbirinden farklı çalışmalarla kanıtlanmış tarhana çorbasının içerisinde ki proteinler yapılması esnasında oluşan fermanstasyon sürecindeki faydalı bakteriler mineraller muhakkak vucuda fayda vererek bağışıklıgı güçlendiriyordur Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı

Son Dakika Haberleri

04:18