Ak-Su Projesi İstanbul'a Örnek Olacak - Son Dakika

Ak-Su Projesi İstanbul'a Örnek Olacak

30.09.2015 19:01
Ak-Su Projesi İstanbul'a Örnek Olacak, System.String[]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu ve beraberindeki heyet, AK-SU Projesini inceledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu ve beraberindeki heyet, AK-SU Projesini inceledi.

Sivas Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul'da yaşanan ulaşım sorunun çözümü için Sivas'a gelen Eroğlu, İşletme Planlama Müdürü İsa Sağlam ve Ulaşım Sistemleri Geliştirme Müdürü Mehmet Ali Ersal, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile görüştü.

Eroğlu, AK-SU Projesi'nin nasıl hayata geçtiği hakkında bilgi almak istediklerini belirterek, "İstanbul'da derelerin ulaşıma dahil edilmesini planlıyoruz. Bu kapsamda ülkemizde ve dünyada yapılan dere ıslah projelerini incelemek ve bu alanlarda oluşan bilgi ve birikimden faydalanmak için Sivas'a geldik" ifadesini kullandı.

Aydın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AK-SU projesinin başarılı bir proje olduğunu aktararak, "Biz bu alanda sertliği yüksek olan ve kullanılmayan bir suyu, isale hattı ile bu alana bağladık. 200 metrede bir de suyu şişirerek şu anki görünümüne ulaştırdık. Güzel bir çalışma oldu" açıklamasında bulundu.

Kızılırmak çalışmasına da başlanacağını belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Üzerinde çalışıyoruz. Türkiye ölçeğinde bir çalışma, şu anda 6 milyon metrekare bir alan ilk etapta yapmayı planlıyoruz. Tabi ilerde her iki uca da uzayabilecek bunlar olmalı. İstanbul için bu projeler çok da zorlayıcı projeler değil. Değerlendirmek lazım. Derelerin üzerini kapatmak şehirlere yapılan çok büyük bir haksızlık" açıklamasında bulundu."

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ak-Su Projesi İstanbul'a Örnek Olacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Golleriyle Lille'i taşıyan Burak'a büyük onur! Aldığı ödül sonrası Fransızca mesaj verdi Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı