Akabe Camisi'nin Temeli Atıldı - Son Dakika

Akabe Camisi'nin Temeli Atıldı

26.05.2017 18:07
Akabe Camisi'nin Temeli Atıldı, System.String[]

Akhisar ilçesinde Akabe Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Akabe Camisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Akhisar ilçesinde Akabe Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Akabe Camisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Hürriyet Çakmak Mahallesi'nde hayırsever Sami Ay'ın bağışladığı 956 metrekare arsada yapılacak 286 metrekare kapalı alana sahip olacak Akabe Camisi'nin temeli, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Dernek Başkanları Lütfü Hacet ve Hasan Alemdar tarafından atıldı.

Belediye Başkanı Hızlı, yaptığı konuşmada, şehirlere ruh katan mekanların camiler olduğunu söyledi.

Cami yapımına katkıda bulunacaklarını ifade eden Hızlı, "Allah'ın anıldığı bu mekanların, bizim Müslümanlar olarak toplandığımız camilerimizi inşa etmek herkese nasip olmuyor. Bu insanlar Kur'an-ı Kerim'de ve peygamberimizin hadislerinde tarif ediliyor. Biz de cami inşaatını yüklenen insanların arkasında olacağız. Bir an evvel caminin bitmesini sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Dernek Başkan Alemdar ise her detayı ince ince düşünülüp projelendirilmiş bir cami yapıldığını ifade ederek, "Derneğimize yapılan bağışlarla cami inşaatını 1-1,5 yıl içinde bitirmeyi amaçlıyoruz. Akabe Camisi, toplamda 500 kişi ile ibadete açılacak." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Akabe Camisi'nin Temeli Atıldı - Son Dakika


Son Dakika

2 hafta önce kalp krizi geçiren Mustafa Topaloğlu yeniden hastaneye kaldırıldı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Son dakika: Yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi! 2021'de vergi ve cezalar bu oranda artacak Koronayı yenen midyeciyi markette darbeden saldırgan: Bize hastalık getiriyorsun, seni öldürürüm elimde kalırsın CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu'ndan özür dilemelidir Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor 500 yıllık caminin duvarından Roma dönemine ait taşlar çıktı