Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi - Son Dakika

Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi

20.01.2018 16:55
Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi, System.String[]

Bir grup akademisyen ve insan hakları aktivisti, Rusya, ABD ve İran liderlerine, Türkiye'nin Afrin operasyonunu engellemeleri için bir çağrı yaptı.

Bir grup akademisyen ve insan hakları aktivisti, Rusya, ABD ve İran liderlerine, Türkiye'nin Afrin operasyonunu engellemeleri için bir çağrı yaptı.

Washington Post'ta yer alan habere göre, Aralarında bilim insanı ve aktivist Noam Chomsky'nin de olduğu grup, Türkiye'nin operasyonunu "demokratik olarak yönetilen barışçıl bir bölgeye saldırı" olarak nitelediler.

Grup tarafından yapılan çağrıda, "ABD'nin ve uluslararası toplumun ahlaki görevi, Kürt halkını desteklemektir" denildi. - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz