Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi - Son Dakika

Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi

20.01.2018 16:55
Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi, System.String[]

Bir grup akademisyen ve insan hakları aktivisti, Rusya, ABD ve İran liderlerine, Türkiye'nin Afrin operasyonunu engellemeleri için bir çağrı yaptı.

Bir grup akademisyen ve insan hakları aktivisti, Rusya, ABD ve İran liderlerine, Türkiye'nin Afrin operasyonunu engellemeleri için bir çağrı yaptı.

Washington Post'ta yer alan habere göre, Aralarında bilim insanı ve aktivist Noam Chomsky'nin de olduğu grup, Türkiye'nin operasyonunu "demokratik olarak yönetilen barışçıl bir bölgeye saldırı" olarak nitelediler.

Grup tarafından yapılan çağrıda, "ABD'nin ve uluslararası toplumun ahlaki görevi, Kürt halkını desteklemektir" denildi. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Akademisyen ve Aktivistlerden Afrin Tepkisi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi