Akademisyenlere Destek Veren Gazeteci ve Sanatçılar Kendini İhbar Etti - Son Dakika

Akademisyenlere Destek Veren Gazeteci ve Sanatçılar Kendini İhbar Etti

18.01.2016 12:20

Bir grup gazeteci ve sanatçı, ‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisini imzalayan 1128 akademisyene destek vermek için adliyeye geldi.

Bir grup gazeteci ve sanatçı, ‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisini imzalayan 1128 akademisyene destek vermek için adliyeye geldi. Aynı bildiriye imza attıklarını belirten grup, suç duyurusunu savcılığa vererek kendilerini ihbar etti.

'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' tarafından yayımlanan ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildiriyi imzalayan 1128 akademisyene tepki gösterilmişti. Bir çok üniversitede görev yapan bazı akademisyenler hakkında ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla soruşturma başlatılmış, bir kısmı gözaltına alınmıştı. Bunun üzerine aralarında gazeteci Ceyda Karan’ın da olduğu gazeteci, sanatçı ve akademisyenin olduğu 16 kişi Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek kendilerini ihbar ettiklerini belirtti.

Grup, suç duyurusu dilekçesini savcılığa vermeden önce adliye önünde basın açıklaması yaptı. Gazeteci Ceyda Karan, akademisyenlerin yazdığı bildiriyi okuyarak “Bu sözlerin altına biz de imzamızı atıyor, doğacak yasal sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğumuzu bildiriyoruz.” dedi.

Suç duyurusunda imzası olanlar ise şöyle; Hrant Dink’in oğlu Arat Dink, yazar Ayşegül Devecioğlu, emekli subay Bahadır Altan, gazeteciler Ceyda Karan, Erol Önderoğlu, sanatçı Ferhat Tunç, emekli Gürhan Ertür, iş insanı Halim Bulutoğlu, avukat Mehmet Bülent Deniz, yönetmen Melek Özman, iktisatçı Necmi Demir, yazar Necmiye Alpay, endüstri Mühendisi Nergiz Savran, müzisyenler Pınar Aydınlar, Şanar Yurdatapan, dansçı ve kareograf Zeynep Tanbay.

Akademisyenlere Destek Veren Gazeteci ve Sanatçılar Kendini İhbar Etti
Akademisyenlere Destek Veren Gazeteci ve Sanatçılar Kendini İhbar Etti

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Akademisyenlere Destek Veren Gazeteci ve Sanatçılar Kendini İhbar Etti - Son Dakika


Son Dakika

Rusya, Erdoğan'ın BM zirvesinde Kırım ile ilgili açıklamasından rahatsız: Bizi çok üzdü 14:27 Rusya, Erdoğan'ın BM zirvesinde Kırım ile ilgili açıklamasından rahatsız: Bizi çok üzdü Amazon, koronavirüs aşısı olan çalışanlarını 100 bin dolar nakit para ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendirdi 14:26 Amazon, koronavirüs aşısı olan çalışanlarını 100 bin dolar nakit para ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendirdi Son dakika gündem haberleri! Dünyada ve Türkiye'de yaşanan son güncel haberler 14:21 Son dakika gündem haberleri! Dünyada ve Türkiye'de yaşanan son güncel haberler
Balotelli'nin Sergen Yalçın'a yaptığı hakaret dünya basınında yer aldı 13:39 Balotelli'nin Sergen Yalçın'a yaptığı hakaret dünya basınında yer aldı Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu 13:04 Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı 12:34 New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı
Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin 12:07 Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin Ümitcan Uygun ile kaldığı evde ölü bulunan Esra Hankulu olayında yeni gelişme yaşandı 11:58 Ümitcan Uygun ile kaldığı evde ölü bulunan Esra Hankulu olayında yeni gelişme yaşandı
Advertisement