Akan İle Çelik'ten Yenişehir'de Sağlık Turu - Son Dakika

Akan İle Çelik'ten Yenişehir'de Sağlık Turu

13.02.2017 12:03
Akan İle Çelik'ten Yenişehir'de Sağlık Turu, System.String[]

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ile Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik Yenişehir'de bir dizi temaslarda bulundu.

İkili, ilk olarak geçtiğimiz günlerde Yenişehir Devlet Hastanesi'nde kendisine istediği ilacı yazmadığı için hastası tarafından saldırıya uğrayan Uzm. Dr. Seçil Demir'e destek ziyareti gerçekleştirdi. Yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını dile getiren Dr. Akan "Sağlık çalışanlarımıza görevleri başında yapılan ufak bir sözlü saldırı dahi olsa, bunu kabul etmemiz mümkün değil. Doktor hanıma yapılan saldırı girişimini şiddetle kınıyoruz. Olay hakkında 'beyaz kod' verildi ve hukukçularımız olayı yakından takip ediyorlar. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Yaşanan bu kötü olaydan dolayı kendisine tekrardan geçmiş olsun diliyorum" ifadelerini kullandı.
Saldırıdan dolayı üzüntü duyduklarını ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, "Sağlık alanında görev yapan bir kardeşimizin veya bir hekimimizin böyle bir olayla karşı karşıya kalması gerçekten kabul edilemez. Bundan sonraki süreçte de kendilerini yalnız bırakmayacağımızı bizzat ifade etmek isterim" dedi. Saldırıya uğrayan Uzm. Dr. Seçil Demir ise, olayın gerçekleştiği andan beri birçok kuruluşun kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerini sunduklarını belirtti.

Yeni Hastane Alanına İnceleme

Ziyaretin ardından ikili, Yenişehir İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu ile birlikte inşaat çalışmaları başlatılan Yenişehir Devlet Hastanesi alanında incelemelerde bulundu. Yeni hastanenin 22 bin metrekare kapalı alana sahip olacağının altını çizen Dr. Akan "Hastanemiz, içerisinde 5 ameliyathane ve 20 poliklinik yer alacak şekilde yoğun bakım yataklarıyla beraber toplam 86 yatak kapasiteli olarak inşa ediliyor. Hastanemiz tamamlandığında teknolojik anlamda dünya standartlarında bir hastane olacak" şeklinde konuştu. Yenişehir'in hızla gelişen ilçelerden biri olduğunu vurgulayan Dr. Akan"İlçemiz, hızlı tren hattının gelmesi ve otomotiv test merkezinin buraya yapılacak olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca, Havaalanın da burada yer alması nedeniyle jeopolitik konumu oldukça önem arz ediyor. Bu sebeplerden dolayı bölgenin de yeni bir hastaneye ihtiyacı vardı. En yakın zamanda hastanemizi vatandaşlarımızın hizmetine açmak istiyoruz" diye konuştu.

Hastalara Evde Ziyaret

Son olarak Yenişehir'de evde bakım hizmeti alan hasta vatandaşları ve korunmaya muhtaç yaşlıları evinde ziyaret eden ikili, evde sağlık hizmetleri personellerinin çalışmalarını yerinde inceledi. Özverili çalışmalarından dolayı evde sağlık hizmetleri personellerine teşekkür eden Dr. Akan "Hastalara saygı misyonu çerçevesinde, evde yatalak durumda bulunan hastalarımıza, en iyi şekilde sağlık hizmetlerini ulaştırmaya devam edeceğiz" dedi.

Akan İle Çelik'ten Yenişehir'de Sağlık Turu

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Akan İle Çelik'ten Yenişehir'de Sağlık Turu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Camdaki Kız 08:25 Camdaki Kız "Hayri" yeni bölüm fragmanında görüldü Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı 08:21 Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde 07:16 Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına cevap: Fırsatçılık yapanlara asla müsaade etmeyeceğiz
Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim 00:37 Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari 22:46 Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari "Bakımsızsın" yorumlarına isyan etti: Yapmayın bunu Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı 21:22 Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı
Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi 20:56 Son Dakika: Türkiye'de 20 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 231 kişi vefat etti, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi Sıfır otomobillerde 19:29 Sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına hem firmadan hem de Honda'dan peş peşe yanıt
Advertisement