Akaryakıt İstasyonlarındaki İndirimler - Son Dakika

Akaryakıt İstasyonlarındaki İndirimler

18.01.2012 16:00
Akaryakıt İstasyonlarındaki İndirimler, System.String[]

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Gaz ve Akaryakıt İmalatı ile Ticareti Meslek Komite Başkanı Özcan Sevim, akaryakıt istasyonlarındaki indirimlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Gaz ve Akaryakıt İmalatı ile Ticareti Meslek Komite Başkanı Özcan Sevim, akaryakıt istasyonlarındaki indirimlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Sevim, yazılı açıklamasında, akaryakıt istasyonlarında reklamı yapılan indirimlerin reel anlamda gerçeği yansıtmadığını savundu.

Akaryakıt istasyonlarının vergi hariç olarak hesaplama yaptığını ve aslında yüzde 2-3 civarında olan indirimlerin yüzde 10 olarak duyurulduğunu anlatan Sevim, bunun da vatandaşı yanıltmak anlamına geldiğini vuruladı.

Komite olarak konuyu gündeme taşıma ihtiyacı duyduklarını bildiren Sevim, şunları kaydetti:

"Konuyla ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmanın sonucunu MTSO Yönetim Kurulu'na ilettik. MTSO Yönetim Kurulu Komitemizin talebini hemen inceleyerek ortada haksız rekabete ve vatandaşlarımızın yanlış bilgilenmesine neden olan bu durumu İl Sanayi Teknoloji Müdürlüğüne iletti. Odamızın tüm komiteleri gibi, biz de kentin Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi dünyasındaki var olan sorunları tespit ve bunlara çözüm getirme sorumluluğu vardır. Hiçbir kurumun vatandaşlarımızı yanlış bilgilendirmeye ve haksız rekabetle sektöre zarar vermeye hakkı yoktur. Sonuç olarak baktığımızda, akaryakıt istasyonlarındaki indirimler gerçeği yansıtmıyor."

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Akaryakıt İstasyonlarındaki İndirimler - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Cumhuriyet Bayramı'na damga vuran görüntü: Karton toplayıcıları arabalarını Türk bayraklarıyla süsledi Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu