Akbank'a Hall Of Fame Ödülü - Son Dakika

Akbank'a Hall Of Fame Ödülü

9 yıl önce

Akbank, dünyanın itibarlı strateji ve performans yönetimi ödüllerinden Hall of Fame'i aldı.

Akbank'a Hall Of Fame Ödülü, System.String[]

Akbank, dünyanın itibarlı strateji ve performans yönetimi ödüllerinden Hall of Fame'i aldı. İdari yapısı başarılı bulunan kurumun örnek uygulamalarına Harvard Business Review yayınlarında da yer verilecek.


Palladium Group tarafından Performans Yönetim Süreçlerinde En İyi Uluslararası Uygulamalar (Balanced Scorecard Hall of Fame for Executing Strategy) çerçevesinde yapılan değerlendirme sonuçları açıklandı. Grup, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerine (EMEA) strateji odaklı örgütleme modelini başarıyla uygulayan firmaların ele alındığı Hall of Fame ödüllerinde Akbank'ı bölgenin En Başarılı Kuruluşu seçti.


Değerlendirmelerde, dünyanın yönetim ve strateji alanında en önemli 50 danışmanı arasında yer alan Harvard Üniversitesi profesörleri Robert Kaplan ve David Norton'ın ortaya koyduğu Strateji Odaklı Organizasyon Modeli'ni başarıyla uygulayan kurumlar masaya yatırılıyor. Bunlardan ödül alanların başarılı uygulamalarına Harvard Business Review yayınlarında yer veriliyor.


Başarılarının Hall of Fame ile teyit edildiğini vurgulayan Akbank Finansal Koordinasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Atıl Özus, şunları ifade etti:


"Müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmeti daha kalifiye hale getirmek için faaliyet yürütüyoruz. Bu çerçevede kendimiz için iddialı hedefler belirledik. Müşteri memnuniyetini artırmayı esas alan hedeflerimiz yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle en değerli marka olmayı, devamlı karlılığa dayalı performansımızı daha tepelere taşımayı içeriyor. Ayrıca operasyonel ve teknik mükemmellik ile en etkin insan kaynağının tercih ettiği banka olmayı kapsıyor. Başarıyla uyguladığımız Strateji Odaklı Performans Yönetimi ve Organizasyon Modeli ile uzman insan kaynağınımızı, süreç ve altyapımızı en etkin şekilde kullanarak belirlediğimiz hedefler paralelinde rekabette bir adım öne geçtik. Akbank'ın bugüne kadar elde ettiği başarılara, Palladium Group tarafından verilen Hall of Fame - EMEA bölgesinin En Başarılı Kuruluşu ödülünü de ekleyerek, gücümüzü bir defa daha kanıtladık. Böylesine önemli bir ödülü Türkiye adına kazanan ilk banka olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. "


2000'den bu yana verilen ödülü EMEA, Amerika ve APAC (Asya – Pasifik) bölgelerinde bugüne kadar 20'den fazla ülkeden 150'nin üstünde özel sektör ve kamu kurumu layık görüldü. HSBC, Mobil, Du Pont, Statoil, Motorola, Canon, Wolksvagen, LG, Phillips, Hilton, UPS, Skandia, Infosys, Saatchi&Saatchi gibi sektörlerinde öncü şirketlerin yanına 2011'de aldığı ödülle Akbank da katılmış oldu.

Haber Yayın Tarihi: 09.06.2011 05:35 Kaynak: CHASon Dakika

Görev başındaki polis, emniyetin tuvaletinde sevgilisiyle uygunsuz halde basıldı
Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap Halep'te oğlunun cansız bedeninin parçalarını toplayan anne yürek burktu

Son Dakika Haberleri