Akbank Caz Festivali: İlham Gencer - Son Dakika

Akbank Caz Festivali: İlham Gencer

14.10.2016 20:05
Akbank Caz Festivali: İlham Gencer, System.String[]

İlham Gencer, Akbank Caz Festivali kapsamında 14 Ekim'de Pera Palace Hotel Jumeirah sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

İlham Gencer, Akbank Caz Festivali kapsamında 14 Ekim'de Pera Palace Hotel Jumeirah sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

"120 yılı aşkın tarihi boyunca unutulmaz balolara, konserlere ev sahipliği yapan Grand Pera Balo Salonu bu kez usta caz piyanisti İlham Gencer'in 90. yaş gününü kutluyor. İlk ve tek müzik eğitimini küçük yaşlarda annesinden alan Gencer, doğuştan gelen yeteneğiyle ilk bestesini 5 yaşındayken yazdı. 40'lı yıllarda piyano, klarnet ve vokalden oluşan triosu ile dönemin ilk yerli caz grubunu kuran sanatçı, 1960'lı yıllarda başladığı İstanbul Radyosu'nda 14 yıl program yaptı. Şişli'de açtığı "Çatı Kulübü" kendi deyişiyle " Türkiye'nin bir tür özel konservatuvarıydı. "Burada Ajda Pekkan, Cem Karaca, Füsun Önal, Emel Sayın gibi birçok şarkıcıyı müzik dünyasına kazandırdı. Gencer, müzik sevgisini "Ne kadar güzel şey şu müzik, ben sonsuza kadar müzik yapmak istiyorum, bu yüzden de ölmek istemiyorum" diyerek anlatmaktadır."

Evren Karakul: Piyano

Ozan Musluoğlu: Kontrbas

Kerem Yüce: Davul

Yahya Dai: Saksafon

İpek Dinç Yüce: Vokal

İlham Gencer: Vokal, Piyano

Akbank Caz Festivali: İlham Gencer

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Akbank Caz Festivali: İlham Gencer - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı İstanbul'da kar yağışı öğleden sonra yeniden başlayıp pazartesiye kadar devam edecek Meral Akşener, hacı olduğu için koronavirüs aşısı olduğu anlara ait fotoğrafını paylaşmamış Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Gülben Ergen Süleyman Soylu'yu ziyaret etti Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor