Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi - Son Dakika

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

05.06.2014 11:29
Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Akbank Sanat ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen "Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü 2014" yarışması sona erdi.

08 Mart - 25 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmaya katılan 370 çalışma arasından Kunstverein Milano Müdür Yardımcısı, küratör ve yazar Katia Anguelova, ArtAsiaPacific Dergisi Yazı İşleri Müdür Yardımcısı, küratör ve yazar Sarah Raza ve 10. Gwangju Bienal'i eş küratörü Fatoş Üstek'ten oluşan yarışma jurisinin değerlendirmeleri sonucu; birincilik ödülünü kazanan Burcu Yağcıoğlu 15.000 TL, ikincilik ödülüne layık görülen Berat Işık 10.000 TL ve üçüncülük ödülünü alan İhsan Oturmak ise 5.000 TL para ödülünün sahibi oldu.

Ayrıca Berat Işık, Ayşegül Karakaş, Gizem Karakaş, Alican Leblebici, İhsan Oturmak ve Burcu Yağcıoğlu'nun eserleri Katia Anguelova'nın küratörlüğünde 04 Haziran- 25 Temmuz 2014 tarihleri arasında Akbank Sanat'ta sergilenmeye hak kazandı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Başkan neye uğradığını anlamadı! Milano'nun yıldızı Ali Koç'un üzerine yığıldı Başkan neye uğradığını anlamadı! Milano'nun yıldızı Ali Koç'un üzerine yığıldı VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale yükseldi VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale yükseldi

Son Dakika Güncel Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi - Son Dakika


Advertisement