Akbank Sanat Deleuze Konferansları - Son Dakika

Akbank Sanat Deleuze Konferansları

23.05.2013 13:25
Akbank Sanat Deleuze Konferansları, System.String[]

Akbank Sanat'ta Giles Deleuze üzerine yapılan sanatsal ve felsefi yaklaşım dizisinin sekizincisi 27 Mayıs – 01 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

''DELEUZE ve ÇAĞDAŞLARI II''

Akbank Sanat ve İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle düzenlenecek "Deleuze ve Çağdaşları 2" başlıklı konferans dizisinde, Deleuze dönemindeki düşünürlere odaklanılacak, Gilles Deleuze'ün etkilediği ve etkilendiği araştırmacılar tartışılacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Akay'ın düzenlediği ve David Lapoujade, Pierre Montebello, Raymond Bellour, Pierre Zaoui, Ahmet Soysal ve Ali Akay'ın konuşmacı olarak katılacağı seminer dizisinde; besteci Pierre Boulez; şair, yazar ve ressam Henri Micheaux; filozof Martin Heidegger ve Jacques Derrida; antropolog Carlos Castaneda ve psikanalist Jacques Lacan gibi çağımızın önemli sanatçı, düşünür, antropolog, filozof ve psikanalistlerinin Deleuze'e katkılarını ve etkilerini tartışacaklar.

ETKİNLİK:

Konferans Dizisi: ''Deleuze ve Çağdaşları 2''

Yer: Akbank Sanat

KONFERANS PROGRAMI:

· 27 Mayıs 2013, Pazartesi saat: 18.30

Konuşmacı: PIERRE ZAOUI - "Jacques Lacan"

· 28 Mayıs 2013, Salı saat: 18.30

Konuşmacı: RAYMOND BELLOUR - "Henri Micheaux"

· 29 Mayıs 2013, Çarşamba saat: 18.30

Konuşmacı: DAVID LAPOUJADE - "Carlos Castaneda"

· 30 Mayıs 2013, Perşembe saat: 18.30

Konuşmacı: PIERRE MONTEBELLO - "Pierre Boulez"

· 31 Mayıs 2013, Cuma saat: 18.30

Konuşmacı: ALİ AKAY - "Jacques Derrida"

· 01 Haziran 2013, Cumartesi saat: 18.30

Konuşmacı: AHMET SOYSAL - "Martin Heidegger"

*Konferanslarda simültane çeviri yapılacaktır.

Etkinlikler ücretsizdir. Davetiyeler etkinlik günü, etkinlik saatinden bir saat önce Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir.

Akbank Sanat Deleuze Konferansları

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Akbank Sanat Deleuze Konferansları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

AK Partili Mahir Ünal'dan Alaattin Çakıcı açıklaması: Erdoğan'a karşı darbe ve ölüm tehditleri yapılırken sus pus olanlar, şimdi ağlıyorlar Restoran yasağına Türk işi çözüm! Yemeklerini alıp büfelerin önünde oturup yediler "İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki Trenin ucu bucağı görünmüyor! Ermenilerden ele geçirilen tank ve toplar Bakü'ye götürüldü Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf Üst dudağı ve burun delikleri olmayan kuzu, çiftçiyi hayretler içinde bıraktı Kızını trafik kazasında kaybeden baba: Kurban olduğum yavrum, gelinlikle gidecekken tabutla gidiyor Memurlarla iş birliği yapıp dublör kullanarak tapu değiştiren çete çökertildi