Akbank Sanat Kapılarını Mizahseverlere Açıyor - Son Dakika

Akbank Sanat Kapılarını Mizahseverlere Açıyor

28.10.2014 10:43
Akbank Sanat Kapılarını Mizahseverlere Açıyor, System.String[]

Akbank Sanat, mizah dünyasının inceliklerini keşfetmek, hayatı farklı bir bakış açısı ile yorumlamak isteyen herkes için yeni bir etkinlik dizisi başlatıyor.

Kasım ayı boyunca mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Akbank Sanat Mizah Buluşmaları başlıyor.

Bir ay boyunca her Çarşamba 19.30 - 21.30 saatleri arasında Türk mizahının usta isimlerinin konuk olacağı söyleşiler, 5 Kasım'da Atilla Atalay ile başlıyor. Bu söyleşide, Türk mizah yazarlığı tarihinin köşebaşlarından biri olarak kabul edilen "Sıdıka" karakterinin yaratıcısı Atilla Atalay, mizah yazıcılığının sosyal ve ruhsal karmaşasını analiz ederek, 1870'den beri bir İstanbul geleneği olan mizah dergilerinin ve adeta dergilerde büyüyen mizahçı yazar kuşağının temsilcisi olmanın derinliklerine dalacak.

Yeni kuşak karikatüristler arasında en önemli isimlerden biri olarak kabul edilen Uykusuz dergisi çizeri Cihan Ceylan, 12 Kasım 2014, Çarşamba günü konuk olacağı Akbank Sanat Mizah Buluşmaları'nda genç kuşağın karikatürle ilişkisini ve sokağın nabzını anlatacak. "Espri" denen nesnenin değişken algı kodlarını pratik deneyiminin süzgecinden geçirecek.

Günümüz Türk mizah dünyasının en önemli isimlerinden biri olan usta sanatçı Ata Demirer, 19 Kasım 2014, Çarşamba günü gerçekleşecek bol kahkaha vaad eden söyleşisinde yazar ve oyuncu olarak sinema, sahne, televizyon ve müzik macerasını, mizah tekniği ile piyasa koşulları bağlamında hikayeleştirerek modern meddahlığın haleti ruhiyesini anlatacak.

Akbank Sanat Mizah Buluşmaları'nın son konuğu ise; Türk sinemasının en önemli kadın komedi oyuncuları arasında yer alan Demet Akbağ. Nuri Bilge Ceylan'ın Altın Palmiye ve FIBRESCI Ödüllü filmi "Kış Uykusu" ile kariyerine yeni bir boyut kazandıran başarılı sanatçı, 26 Kasım 2014, Çarşamba günü oyunculuğun ve güldürme sanatının inceliklerini kendi bakış açısıyla izleyicilere aktaracak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Akbank Sanat Kapılarını Mizahseverlere Açıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı ama kurtarılamadı Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı