Akçaabat İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı - Son Dakika

Akçaabat İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

17.02.2012 17:21
Akçaabat İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı, System.String[]

Akçaabat ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yıldönümü törenlerle kutlandı.

Akçaabat ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenlere, Mevlüt Selami Yardım İlköğretim Okulu bahçesinde devam edildi.

Törene Kaymakam Abdul Rauf Ulusoy, Garnizon Komutanı Binbaşı Okan Uslu, Belediye Başkanı Şefik Türkmen, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Türkmen, törende yaptığı konuşmada, tüm şehit ve gazileri şükranla andıklarını belirtti.

Türk milletinin tarihinden gelen birlik ve beraberliği sayesinde her türlü tehlikeye karşı koyacak güçte olduğunu ifade eden Türkmen, "Dünyamız bilgi çağını yaşıyor. Artık devletler, milletler arasındaki yarış, bilgi ve teknoloji yarışıdır. Bu yarışta en büyük güvencemiz gençlerimizdir" dedi.

Konuşmanın ardından, Akçaabat'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü nedeniyle düzenlenen ödüllü 'Horon' konulu yarışmada dereceye girenlere protokol üyelerince ödül verildi.

Halk oyunu ekibince horon gösterisinin sunulduğu törenlerde, Trabzon Belediyesi Mehter Takımı da bir konser verdi.

- TRABZON

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Akçaabat İlçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti