Akçakale Belediyesi Kreş Ve Gündüz Bakim Evinde Kutlu Doğum Haftası Etkinliği - Son Dakika

Akçakale Belediyesi Kreş Ve Gündüz Bakim Evinde Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

20.11.2018 08:55
Akçakale Belediyesi Kreş Ve Gündüz Bakim Evinde Kutlu Doğum Haftası Etkinliği, System.String[]

Akçakale belediyesi kreş ve gündüz bakım evinde eğitim gören minik öğrenciler tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Akçakale belediyesi kreş ve gündüz bakım evi konferans salonunda düzenlenen "Mevlid-i Nebi" etkinliğipeygamber efendimiz Hz. Muhammet (SAV)'i yad etmek için Kreş öğrencilerinin gösterileri izleyenleri mest etti. Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ayetlerinden bölümler okunarak başladı.

Düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan; İnşallah çocuklarımızı peygamber efendimizin istediği gibi güzel ahlaklı ve dinine bağlı bir gençlik yetiştiririz. Bizler bugün insanlık tarihini derinden etkilemiş, mesajlarıyla ve hayatıyla insanlığın aydınlanmasına ve olgunlaşmasına vesile olan, Allah'ın elçisi peygamber efendimizin dünyamızı teşriflerinin 1447'inci yılını idrak ediyoruz. Bu vesileyle doğumunu kutladığımız peygamber efendimizi muhabbetle yad ediyoruz. Dedi.

Günün anlam ve önemine binaen Akçakale merkez fuadiye camii imam hatibi Hasan Ayebe yaptığı konuşmada; "Mevlid-i Nebi" peygamber efendimizin doğumunu yad etmek idrak etmek daha doğrusu anlamak ve algılamak haftası olarak kutlanmaktadır. Tarihçesi peygamber efendimizin vefatından yaklaşık 350 yıl sonra Fatımiler döneminde kutlanmaya başlayan bir etkinlik olarak devam edip ecdadımızın Osmanlının üzerinde hassasiyetle durduğu bu güzel günde fakir ve fukaranın yetim ve öksüzlerin gözetildiği peygamberi anlatan özel programlar tertip edilmiştir. Dedi.

Akçakale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürü Mehmet Laçin ve öğretmenlertarafından hazırlanan gösteriler kreş öğrencileri tarafından sahnelendi. İlahilerin seslendirildiği,etkinlikte öğrenci velileri de çocuklarının o anlarını ölümsüzleştirmek için telefonları ve fotoğraf makineleriyle görüntü almaya çalıştı.

Etkinliğe Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Eşi Ayşenur Ayhan, Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Naciye Kurt, Akçakale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi Şube Müdürü İbrahim Guda, Akçakale Merkez Fuadiye Camii İmam Hatibi Hasan Ayebe ve Öğrencilerin Aileleri katıldı.

Etkinlik sonrası Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın eşi Ayşenur Ayhan etkinliğe katılan öğrencilerin ailelerine günün anlam ve önemine binaen birer gül hediye etti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Akçakale Belediyesi Kreş Ve Gündüz Bakim Evinde Kutlu Doğum Haftası Etkinliği - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Azerbaycanlı kadın, ev sahibinin evinde tüfekle öldürülmüş halde bulundu 00:14 Azerbaycanlı kadın, ev sahibinin evinde tüfekle öldürülmüş halde bulundu Celal Şengör'ün öğrencisiyle ilgili tepki çeken sözlerine Bakan Derya Yanık'tan da tepki geldi 23:24 Celal Şengör'ün öğrencisiyle ilgili tepki çeken sözlerine Bakan Derya Yanık'tan da tepki geldi Denizaltı krizi büyüyor! Fransa, ABD ve Avustralya'daki büyükelçilerini geri çağırdı 23:05 Denizaltı krizi büyüyor! Fransa, ABD ve Avustralya'daki büyükelçilerini geri çağırdı
Son Dakika: ABD, Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında 7'si çocuk 10 sivilin öldüğünü kabul etti 22:15 Son Dakika: ABD, Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında 7'si çocuk 10 sivilin öldüğünü kabul etti Kafes üstünde kanlı kapışma! Peygamber devesi, fareyi tek hamlede yuttu 22:06 Kafes üstünde kanlı kapışma! Peygamber devesi, fareyi tek hamlede yuttu Suyun içinde tehlikeli anlar! Bir anda fırlayan dev yaratık, köpek balığını oltadan kaptı 21:56 Suyun içinde tehlikeli anlar! Bir anda fırlayan dev yaratık, köpek balığını oltadan kaptı
Yasak Elma'da yasak aşk çıktı! Dizinin Zehra'sı Şafak Pekdemir, evli yönetmenle sarmaş dolaş yakalandı 20:28 Yasak Elma'da yasak aşk çıktı! Dizinin Zehra'sı Şafak Pekdemir, evli yönetmenle sarmaş dolaş yakalandı Mersin Valiliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti sırasında 19:28 Mersin Valiliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti sırasında "Polislerin şarjörleri toplandı" iddialarını yalanladı
Advertisement