Akçakale'de Mahalleye 'Zeytin Dalı' Adı Verildi - Son Dakika

Akçakale'de Mahalleye 'Zeytin Dalı' Adı Verildi

Akçakale\'de Mahalleye \'Zeytin Dalı\' Adı Verildi
Son Güncelleme: 08.02.2018 16:55

ŞANLIURFA'nın Suriye sınırındaki Akçakale Belediye Meclisi, ilçede bir mahalleye, 'Zeytin Dalı' adı verilmesi kararı aldı.

ŞANLIURFA'nın Suriye sınırındaki Akçakale Belediye Meclisi, ilçede bir mahalleye, 'Zeytin Dalı' adı verilmesi kararı aldı.

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'ın önerisiyle Belediye Meclisi'nde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör örgütlerine yönelik başlattığı harekatın isminin, ilçedeki bir mahalleye verilmesi görüşüldü. Öneri, oybirliğiyle kabul edildi.

Belediye Başkanı Ayhan, başka bir mahalleye de 'Fırat Kalkanı' adı vermeyi planladıklarını belirterek, " Türkiye, sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına, bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve dolayısıyla sivilleri de hedef alan saldırılarına son vermek amacıyla bu harekatı başlatmak mecburiyetinde kalmıştır. 'Zeytin Dalı Harekatı' en başından, sonuna kadar meşrudur ve bu noktada herhangi bir tereddüt asla yoktur. Teklifimiz üzerine Belediye Meclisi'nde, oy birliğiyle, bütün sıcaklığıyla devam eden 'Zeytin Dalı Harekatı'nın adını, yeni oluşturduğumuz bir mahalleye verdik. Yarın torunlarımız bu ismi gördüklerinde 'Dedelerimiz bu harekatı yaptı ve vatanı bize güvenli bir şekilde bizlere teslim etti' diye düşünmelerini istiyoruz. Daha önce başarıyla sonuçlanan 'Fırat Kalkanı Harekatı' ismini de bir mahalleye vererek, ölümsüzleştirmeyi amaçlıyoruz. Belediye olarak güvenlik güçlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, ilçede bulunan 2'nci Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Ufuk Küçük'ü de makamında ziyaret ederek zeytin dalı ve Türk bayrağı hediye etti. - Şanlıurfa

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Akçakale'de Mahalleye 'Zeytin Dalı' Adı Verildi - Son Dakika


Advertisement