Akdağmadeni'nde "Mekke'nin Fethi" Etkinliği Düzenlendi - Son Dakika

Akdağmadeni'nde "Mekke'nin Fethi" Etkinliği Düzenlendi

01.01.2012 12:01
Akdağmadeni'nde

Akdağmadeni ilçesinde "Mekke'nin Fethi" etkinliği düzenlendi.

Akdağmadeni ilçesinde " Mekke'nin Fethi" etkinliği düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği, Din-Bir-Sen Derneği ve İmam Hatip Mezunları Derneği'nin Belediye Kültür Merkezinde düzenlediği etkinlik, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Din-Bir-Sen Akdağmadeni Temsilcisi İdris Işık, açılışta yaptığı konuşmada, 630 yılında Mekke'nin fethedildiğini anımsatarak, "Allah Resulüne ve inanmış ashabına yaşama hakkı tanımıyorlardı ve zulümleri gittikçe artmış ve dayanılmaz hale gelmişti. Allar Resulü Medine'ye hicret izni verdi. Elbette ki bu hicret sonsuz bir gidiş değildi. 630 yılının 1 Ocak tarihinde Mekke, bir direnişle dahi karşılaşılmadan fethedilmiş oldu" dedi.

Konuşmanın ardından ilahiyatçı araştırmacı yazar Enver Çeliksu, Mekke'nin fethiyle ilgili konferans verdi.

- YOZGAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Akdağmadeni'nde 'Mekke'nin Fethi' Etkinliği Düzenlendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı Koronavürüsü hafif geçirenlerle ilgili önemli bilgili: 10'uncu günden sonra bulaştırıcılık seviyeleri düşüyor Spor spikeri Diletta Leotta, sosyal medya paylaşımıyla sırrını açığa çıkardı Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 5 güne çıkarıldı Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bekçi, trafikte üzerine tüfekle yürüyen kişiyi vurarak durdurdu